Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Loučení s Kuberou: Byl to vtipálek, měli jsme ho všichni rádi, vzpomíná Andrej Babiš

+ Dalších 15 fotografií
Česko se v pondělí loučí s Jaroslavem Kuberou (†72). Na zesnulého předsedu Senátu a dlouholetého primátora Teplic vzpomínají i kolegové z politiky. Reportéři eXtra.cz mluvili s premiérem Andrejem Babišem (65, za ANO), Petrem Fialou (55, za ODS) nebo Markem Bendou (51, za ODS). Všichni se shodují na jednom: Kubera bude zemi chybět!

Teplické divadlo se v pondělí zahalilo do černé. Veřejnost i političtí představitelé se tam přišli rozloučit s Jaroslavem Kuberou. Předseda Senátu a bývalý primátor Teplic, jenž město řídil dlouhých 24 let, zemřel náhle před dvěma týdny na infarkt.

„Budu na něho vzpomínat jako na veselého, příjemného člověka, který byl měl vždycky dobrou náladu a byl velice vtipnej,“ řekl eXtra.cz premiér Babiš. „Měli jsme ho všichni rádi. Naposledy jsme se viděli na nějaké oficiální akci, ale nevzpomenu si, co to bylo,“ dodal.

Kubera proslul jako vášnivý kuřák, během novoročního oběda s prezidentem Milošem Zemanem (75) vykouřil 16 cigaret. Stejnou neřest má i jeho stranický kolega Marek Benda. Vzpomínal na něj s cigaretou v ruce. „Byl to obrovský obránce svobody. Ve spoustě věcí, kde jsme si toho nevšimli, dokázal říct, že tady nám zase sahají do soukromí. Bude chybět,“ prohlásil Benda zkroušeně.

Měl spoustu plánů

Petr Fiala byl mezi politiky jedním z prvních, kdo do teplického divadla dorazil. Předseda ODS považuje za samozřejmé poklonit se Kuberově památce. „Naposledy jsme se viděli dva dny před jeho odchodem na kongresu. Bylo zvláštní, že oba jsme o sobě mluvili ve svých projevech. Byl ještě plný plánů a elánu,“ zavzpomínal Fiala.

Prezident Zeman poslal do smuteční síně v předstihu věnec, přibližně ve 13 hodin přijel do Teplic osobně.

Související články

Další články