Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Lotrando a Zubejda po 25 letech: Na Barboře Seidlové (39) se zub času téměř nepodepsal

Lontrando a Zubejda.
Zdroj: Se souhlasem ČT
+ Další 4 fotografie
Pohádka
Jedna z nejlepších porevolučních pohádek Lotrando a Zubejda baví české diváky i po 25 letech. Hlavní představitelé titulní dvojice Jiří Strach (47) a Barbora Seidlová (39) od té doby ušli pořádný kus cesty.

Film Karla Smyczka vyniká nejen kvalitním scénářem od Zdeňka Svěráka, ale hlavně perfektním hereckým obsazením. Málokdo by tak zapomněl na veselého Lotranda v podání Jiřího Stracha nebo krásnou princeznu Zubejdu, kterou si zahrála tehdy teprve patnáctiletá Barbora Seidlová Ta u herectví zůstala, Strach se ale našel především na režisérské židli.

Seidlová se prosadila v seriálu

Pohledná tmavovláska Seidlová získala roli Zubejdy, když jí bylo pouhých patnáct let. Šlo tehdy o její první roli ve filmu a hned šlo o jednu z hlavních postav. Seidlová tak nakopla kariéru ve velkém stylu. Od té doby už ale v podobně úspěšném titulu nehrála. Diváci si ji tak nejvíc mohou pamatovat například jako Terezu z puberťácké komedie Snowboarďáci, kde mámila Vojtu Kotka s Jiřím Mádlem

O něco aktivnější byla Seidlová, která je vegankou, v seriálových rolích. Zahrála si jak v Nevinných lžích, kde měla menší roli, tak třeba i ve Specialistech, ve kterých už dostala víc prostoru coby jedna z hlavních protagonistek. Od roku 2019 pak účinkuje v legendárním českém seriálu Ulice, kde hraje Dianu Rytířovou. Herečka je v současnosti svobodná a bez dětí.

Z herce režisérem

I Lotrando byl pro Stracha jednou z nejvýraznějších hereckých rolí. Od té doby se prosazoval jen v menších filmech a jeho role byly spíš epizodické. Vytáhlý herec toho ale nemusí litovat a divák stejně tak, protože Strach se našel především v režii. Dokonce tak moc, že se stal jedním z nejlepších současných režisérů v Česku.

Natočil například film Anděl Páně, který je kritiky označován za jednu z nejlepších porevolučních pohádek. Jeho pokračování bylo diváckým hitem a plnilo jedno kino za druhým. Jiří Strach se v roce 2006 oženil s partnerkou Magdalenou, děti ale zatím stále nemají.

Na legendární pohádku se můžete podívat dnes v televizi od 5:15 na ČT1.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy