Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Losos za 240 korun je šílenství: Poslanci budou opět jíst za lidové ceny!

Poslanci si odhlasovali zlevnění jídel.
Poslanecká sněmovna byla léta proslulá nízkými cenami jídel v tamních restauracích. Před necelým půlrokem na popud některých poslanců kantýny zdražily, ale teď si zákonodárci odhlasovali jejich opětovné snížení. Někteří si stěžovali, že jídlo začalo být dražší než v některých restauracích okolo Malostranského náměstí.

Poslanci budou opět jíst za lidové ceny. Poslanecká sněmovna se před necelým půlrokem usnesla, že jídlo v tamních restauračních zařízeních bude zdraženo, ale nyní si zákonodárci opět odklepli jejich zlevnění.

„Když jsme byli zvoleni do sněmovny, jednou z prvních věcí, co jsme navrhli, bylo snížení dotací na jídlo ve sněmovně. Netrvalo dlouho a komise pro práci Kanceláře Poslanecké sněmovny se rozhodla jídlo pro poslance opět zlevnit na 40 %,“ uvedla Pirátská strana na Twitteru.

Změna má začít platit v červenci a má se prý týkat jen studené kuchyně, polévek, příloh, moučníků, snídaní a nápojů. Hlavní jídla by se stále měla prodávat za stejnou cenu. Podle ředitele tiskového odboru sněmovny Romana Žambocha má jít o reakci na zdražení surovin.

Třeba poslankyně Helena Langšádlová za TOP 09 argumentovala tím, že v Poslanecké sněmovně začala být jídla dražší než v okolních restauracích. „Když si dáte plátek lososa, tak zaplatíte 240 korun. Není to úplně normální, aby v rámci obědové nabídky byla jídla přes dvě stě korun. To mi přijde zvláštní, když v komerčních subjektech je to levnější,“ vyjádřila se pro Novinky.cz.

Poslanci se tak mohou těšit na černou kávu s cukrem a mlékem za 14 korun (dosud 15 korun), pečenou šunku s vejci za 32 korun (dosud 38 korun) nebo pečenou vepřovou plec se zelím a knedlíky, za kterou nově místo 52 korun zaplatí 50 Kč.

Za kolik obědváte v práci vy?

Související články

Další články