Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Londýnský HRDINA: Život policisty se snažil zachránit poslanec!

+ Dalších 17 fotografií
V Londýně udeřil ve středu krátce před 16. hodinou terorista. Útočník zřejmě jednal sám. Čtyři lidé při útoku zemřeli, dalších dvacet je zraněných. Televize BBC uvedla, že po smrti je i jeden z policistů. Spekuluje se, že muž mohl být napojen na islamisty. Podle nejnovějších informací jednomu z policistů pomáhal konzervativní poslanec a zaměstnanec ministerstva zahraničí Tobias Ellwood, uvedl list The Daily Telegraph. Tohle není první kontakt poslance s terorismem. Jeho bratr zahynul při atentátu na Bali v roce 2002.

Poslanec Tobias Ellwood se snažil v inkriminovanou dobu pomoct zraněnému policistovi. Zdroj blízký poslanci řekl listu: „Zkoušel policistovi poskytnout dýchání z úst od úst a zastavit krvácení z několika bodných ran, než dorazil vrtulník a záchranáři.“ Ellwood tlačil na rány, aby zastavil krvácení.

Útok, který se odehrál v Londýně krátce před 16. hodinou, si vyžádal čtyři mrtvé a dvě desítky zraněných. Útočník nejdříve srazil několik lidí na Westminsterském mostě. Pak narazil do plotu a ubodal policistu chránícího parlament. Nakonec byl terorista zastřelen policisty

Právě Tobias Ellwood byl ten, který pomáhal zdravotníkům a policistům, kteří se snažili pobodanému zachránit ze všech sil život Poslanec byl potřísněn krví, a když vrtulník s raněným odletěl, odjel na ministerstvo zahraničních věcí, kde působí od července 2014 jako tajemník pro Blízký východ a Afriku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy