Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Lockdown na podzim nebude, očkování funguje dobře, prohlásil Andrej Babiš

Lockdown na podzim nebude, očkování funguje dobře, prohlásil Andrej Babiš
Zdroj: Profimedia
Koronavirus

Andrej Babiš (za ANO) prohlásil, že na podzim nebude lockdown. Česká republika podle premiéra směřuje spíše k dalšímu rozvolňování. Záleží ale na tom, jestli se lidé nechají očkovat a zároveň poděkoval těm, kteří už tak učinili.

Premiér Andrej Babiš v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS promluvil o současné situaci ohledně koronaviru a očkování, i o tom, jak to vidí do budoucna. „Děkuji všem, kteří se očkují. Máme asi 61 procent dospělé populace, která je očkována. To je klíč k tomu, abychom byli úplně svobodní,“ zdůraznil. Postupně se prý vracíme do normálního života, kdy se lidé mohou volně pohybovat. „Nejsou téměř žádná omezení a myslím, že spíš budeme ještě více rozvolňovat,” uvedl premiér.

Přijde ještě větší rozvolnění

Na otázku, jestli si myslí, že bude na podzim opět lockdown, odpověděl, že ne.Spíše budeme ještě více rozvolňovat, ale to zálěží na všech, jestli se nechají očkovat,” nechal se slyšet.

Očkování navíc podle Babiše funguje velmi dobře. Neustále se navíc otevírají nová očkovací centra bez registrace. Ve středu vzniknou nové v Ostravě a poté v Brně. „Centra fungují skvěle na Chodově i na hlavním nádraží. V pondělí měl problémy Smíchov, ale od středy tam budeme dodávat vakcínu Pfizer,“ dodal.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy