Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Lobbista Marek Dalík jde ven z vězení: Propustili ho po odpykání půlky trestu

Zdroj: profimedia.cz
propuštění
Blízký přítel Mirka Topolánka (ODS) a lobbista Marek Dalík (44) byl soudem v pondělí propuštěn na svobodu. Informují o tom seznamzpravy.cz. Dalík si odpykal polovinu z pětiletého trestu. V září podal žádost o předčasné propuštění a soud mu vyšel vstříc. Dalík byl uvězněný za podvod při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu.

O propuštění lobbisty a blízkého přítele někdejšího premiéra Mirka Topolánka v pondělí rozhodl Okresní soud ve Znojmě. Rozhodnutí je pravomocné, Dalík by mohl opustit brány věznice už v pondělí.

O podmíněné propuštění Dalík zažádal už v polovině září a bylo mu vyhověno. S propuštěním nemá problém ani státní zástupkyně. „Možnost páchání další trestné činnosti je velmi nízká,“ uvedla u soudu.

Jelikož se Dalík choval celou dobu ve vězení slušně a pokorně, nebyl důvod proč mu v předčasném propuštění bránit. „Za celou dobu se nedopustil žádných kázeňských přestupků. Plnění povnností bylo příkladné během celého trestu,“ řekl soudu obhájce Martin Klimo.

U soudu byl Dalík spíše mlčenlivý. Už dříve svůj záměr, kam chce směřovat, čím se chce živit a kde chce bydlet, popsal v dopise, který poslal soudu.

Marek Dalík byl v minulosti tajemníkem někdejšího premiéra Mirka Topolánka.

Související články

Další články