Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Lízejte, než to zakážou: Babiš vyhlásil válku pirátské zmrzlině, ti si klepou na čelo

Lízejte, než to zakážou: Babiš vyhlásil válku pirátské zmrzlině, ti si klepou na čelo
Zdroj: Se souhlasem Andreje Babiše a Ivana Bartoše
+ Další 3 fotografie
VOLBY

Premiér Andrej Babiš (66) vytáhl v předvolebním boji s Piráty zmrzlinu. "Už jste četli, jak Piráti vymýšleli ideologicky správnou zmrzlinu? Něco tak šíleného si snad nikdo z nás neumí představit," dotazoval se na Twitteru. Nedalo mu spát, že Piráti hodlají rozdávat jahodové nanuky... 

Už jste četli, jak Piráti vymýšleli ideologicky správnou zmrzlinu? Něco tak šíleného si snad nikdo z nás neumí...

Zveřejnil(a) Andrej Babiš dne Středa 4. srpna 2021

Piráti chtějí být zodpovědní

Piráti v koalici se Starosty řešili, co budou lidem nabízet na předvolební cestě republikou, a vymysleli si jakousi „nanuk tour“. Ale protože někteří voliči mají alergii na mléko, jsou vegani, mohou být proti uhlíkové stopě při výrobě mléčných nanuků nebo z nich mohou mít střevní potíže, nakonec se rozhodli nabízet poměrně neutrální jahodový sorbet.

Nápadu se okamžitě ujal marketingový tým předsedy vlády Andreje Babiše, který se nejspíš aktivitami Pirátů cítí neskutečně ohrožený, protože to není zdaleka poprvé, co na ně v posledních dnech útočí. Spíš to vypadá, že neřeší nic jiného. A podle některých se chová opět dost populisticky.

Babišový útoky na Piráty

Babišový útoky na Piráty

Andrej Babiš na silnou konkurenci útočí silně a nevybíravě poměrně často, v posledních dnech ale jako by neřešil nic jiného než jen Piráty.

1. 8., 19:38

V celostátní předvolební kampani využívá zdražení jednorázových jízdenek pro pražské MHD, první po deseti letech. Pražský primátor Zdeněk Hřib mu ale vpálil, že i mnohem víc zdražovali jeho vlastní starostové a primátoři a navíc připomněl, že měsíční a další kupóny zůstaly za stejnou cenu.

5. 8. 10:35

Babiš sdílí status člena ANO Ondřeje Prokopa, který obviňuje Zdeňka Hřiba z netransparentnosti zakázek malého rozsahu. Hřib ho ale ve statusu následně hned „sejmul“ a dostal 2x víc pozitivních reakcí než Babišův status.

3x zmrzlina

Marketingový tým kontroverzního premiéra vycítil volnou niku snížit Pirátům šance na vysoká čísla ve zmrzlině, kterou chtějí podle něj zakázat (ve skutečnosti nechtějí) a 5. 8. sdílí hned tři statusy: v 8:00, 15:53 a 16:25.

Andrej Babiš straší pirátskými zákazy

„Už jste četli, jak Piráti vymýšleli ideologicky správnou zmrzlinu? Něco tak šíleného si snad nikdo z nás neumí představit. Řešili uhlíkovou stopu, kterou mají naše krávy, stejně jako všechny krávy světa, a za žádnou cenu nechtěli zmrzlinu z jejich mléka,“ napsal Marek Prchal jménem Andreje Babiše na politikův Facebook.

„TAKŽE jsem se rozhodl, že MY budeme mít NAŠI klasickou českou vanilkovou a čokoládovou. Jednak jsou samozřejmě nejlepší a kromě toho jsou to moje nejoblíbenější,“ jede na národní notu.

A pak přidal ještě fabulaci naznačující, jako by Piráti vůbec kdy řešili, že budou čokoládovou či vanilkovou zmrzlinu chtít potírat.

Slibuju vám, že udělám všechno, aby nám je Piráti nezakázali. Podepíšu vám knížku a natočím vám super zmrzlinu. Všechny vás zvu. LÍZEJTE, NEŽ TO ZAKÁŽOU! Už tuto sobotu v Průhonicích,“ láká voliče na setkání premiér a jeho suita.

Jenže úplně s pochvalou se nepotkal.

Premiér od rána řeší nějaké nanuky, my lepší vzdělávání, jak na podzim otevřou školky, spravedlnost před zákonem, dluhy, které za 8 let nasekali nám a další generaci, dostupnost bydlení nejen pro mladé, problémy zdravotnictví a důchodovou reformu. Babišistán se změní zpátky v Česko,“ reagoval v diskuzi na Facebooku šéf Pirátů Ivan Bartoš.

Vojtěch Pikal: Neměl by být premiérem

„Myslím si, že si to komentář ani nezaslouží. Pokud pan Babiš nechápe, že existuje zodpovědnost vůči spotřebitelům, pak nevím, jestli je vhodné, aby byl vůbec premiérem,“ řekl eXtra.cz místopředseda Poslanecké sněmovny a Pirátů Vojtěch Pikal.

A s kritikou se přidali se i řadoví občané.

„Já myslel, že premiér země má řešit školství, dopravu, očkování, důležité strukturální problémy, zahraniční politiku… A on místo toho řeší výběr zmrzliny konkurenční strany,“ diví se Pavel.

Lepší dobrá zmrzlina než tvé párky, píší lidé

„Nebylo by lepší vymyslet párek z masa než řešit zmrzliny?“ ptá se řečnicky Michal v narážce na často kritizované uzeniny z firmy předsedy vlády.

Andrejova šmakuláda není pravá čokoláde ani vanilke. Na náhražky nás nenachytej, nám je bez tvé zmrzke hej,“ imitovala Babišovu českoslovenštinu Jarmila.

Strach z Pirátů?

„O žádném zakazování není řeč. Babiš už překrucuje informace a lže dokonce i v článku v jeho vlastních novinách,“ připomíná Tom.

„Vlakové neštěstí, oběti covidu, oběti tornáda, vlastní syn, nejvyšší dluh v historii země… Nic? Sebestředný pomatenec řeší zmrzlinu a Piráty, ze kterých má bobky!“ píše Světák.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy