Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Listopadové UTRPENÍ v kině? TYHLE FILMY rozhodně vidět nechcete!

Zdroj: archiv
+ Dalších 20 fotografií
na co nejít
Téměř čtyřicítka filmů se v listopadu přiřítí do českých kin. Věříme, že si chcete ty dvě hodinky v sále s popcornem užít. Proto jsme vybrali čtyři snímky, za něž se rozhodně nevyplatí utrácet, protože by vás z nich akorát rozbolela hlava. A máme ale i další čtveřici, kterou naopak vidět chcete.

Chcete z kina odcházet s dobrým pocitem a s podněty k přemýšlení? A nechcete se pak ládovat antidepresivy? Pak se těmto filmům vyhněte obloukem!

1. The Perfect Kiss

Premiéra: 1. listopadu

Tváří se to jako kanadský velkofilm, ve skutečnosti jde o projekt Češky Martiny Adamcové. Velké kámošky Lucky Vondráčkové, která má v romantické komedii hlavní roli. Tvůrci slibují svěžest, nečekané zvraty a zápletky. Snímek však stačil u obyčejných diváků v Kanadě propadnout ještě před premiérou u nás. Asi bude na místě dát na radu přátel ze zámoří, za peníze za lístek si raději koupit knížku o filmu a pak zavolat Adamcové a říct jí, jak se to dělá.

2. Ten, kdo tě miloval

Premiéra: 8. listopadu

Každoroční snaha překonat Pelíšky se kinům nevyhne ani letos. Knižní předloha od Marie Poledňákové by měla být zárukou komediální kvality, budou ale stačit herecké výkony? Pavel Řezníček, Eva Holubová a Lukáš Vaculík patří mezi stálice českého filmu, ale co taková Lívia Bielovič nebo Kryštof Racek? Uvidíme, ale zatím to vypadá bledě…

3. Čertí brko

Premiéra: 29. listopadu

Čertí brko, které pečlivě zapisuje všechny hříchy, se jednoho dne rozbije. A tak musí Lucifer v podání Ondřeje Vetchého zasáhnout. Zatímco Vetchému se role čerta nedá nevěřit, někdy z něj jde strach i v civilu, Jan Cina zamazaný uhlím je nanejvýš směšný. A Marek Daniel měl raději zůstat v Kanceláři Blaník

4. Mladí zabijáci

Premiéra: 22. listopadu

V Americe si akční thriller režiséra Sama Levinsona vysloužil rozporuplné reakce. A musíme se přidat na stranu těch, které film zklamal. Pád dětské hvězdičky v přímém přenosu jsme už viděli, Miley Cyrus se naštěstí z toho nejhoršího dokázala dostat. Teď něco podobného prožívá Bella Thorne, která chce dokázat, že už není ta holčička z pořadů pro teenagery. Jenže rolí v takové břečce tohoto cíle dosáhne jen stěží.

Listopad v kinech naštěstí nebude jen ve znamení odpadu. Najdou se i snímky, na které se zajít vyplatí!

1. Climax

Premiéra: 1. listopadu

Drogový muzikál či taneční horor. Takové nálepky si vysloužil snímek argentinského režiséra Gaspara Noé. Chata uprostřed lesů v zimě 1996 nezní špatně. A velkým lákadlem je rovněž muzika od Daft Punk. Snímek uspěl na festivalu v Cannes a předpokládá se, že podobně kladné přijetí zažije i v kinech.

2. Grinch

Premiéra: 8. listopadu

Na světě se překvapivě najde spousta lidí, kteří Vánoce nemají rádi. Mezi nimi všemi vyniká Grinch, věčně rozmrzelý zelený chlupatec, jemuž naprosto vyhovuje samotaření v jeskyni, kde se nechává obskakovat svým psem Maxem. Čas od času se ale přece jen do civilizace vypravit musí. Klasická animovaná oddechovka, která je jako stvořená k nedělnímu rodinnému odpoledni v kině.

3. Sklep

Premiéra: 15. listopadu

Drama, na kterém pracovali čeští, slovenští a ruští filmaři. Hlavní roli získal Němec Jean-Marc Barr, Čechy mezi herci zastupuje Roman Skamene. Film vypráví o manželské dvojici v krizi, které převrátí život naruby zmizení šestnáctileté dcery. Policejní pátrání nikam nevede, a tak se otec rozhodne odhalit pravdu sám.

4. Pat a Mat: Zimní radovánky

Premiéra: 22. listopadu

Kdo by se během depresivního podzimu nechtěl vrátit do dětství? Pat a Mat patří k československým kultům, u kterých se nedá nezasmát. A když se vrátí po letech, zároveň nedojmout. Je jasné, že při pohledu na tuhle nešikovnou dvojici během Vánoc a Silvestra se budeme za břicho popadat.

Související články

Další články