Jedinou nadějí pro zoufalé a hlavně chudé migranty z Afriky je prodej svých orgánů. Toho využívají egyptští překupníci s orgány, kteří hojně obchodují se vším, co si afričtí chudáci nechají vyoperovat.

Když se chtějí migranti z chudých zemí dostat do Evropy, je třeba zaplatit tučnou částku. Na to oni bohužel nemají. A tak se začíná ve velké míře rozmáhat obchod s orgány. Afričtí migranti jsou zoufalí a za příslibem tučné částky a různých nekalých odměn nakonec povolí a k operaci svolí.

Překupníci se většinou sejdou s chudými lidmi na nějakém veřejném místě, kde se je snaží přesvědčit. Jako odměnu slibují sex s prostitutkou před nebo po zákroku.

„Kuplíři je běžně lákají na sex a používají ho jako páku na migranty, když s nimi smlouvají o ceně,“ informoval portál Blesk.cz.

K nelegálním operacím dochází v nemocnicích, kde před těmito zákroky egyptští doktoři zavírají oči a dělají, že nic nevidí. Lékaři se k tomu nechtějí nijak vyjadřovat, prostě si vezmou peníze a jdou dál. Neexistuje totiž zákon, který by jim nařizoval, že pokud mají podezření na tuto nelegální činnost, měli by informovat příslušné orgány.

„Lékaři prostě nechtějí nic vědět, jednoduše si vezmou peníze a na nic se neptají,“ říká překupník.