Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Nešťastná smrt Lindsey: Hokejista Petr Vrána zůstal sám na šestiletého syna Lea

Lindsey svého muže na ledě vždy podporovala.
Zdroj: Profimedia
Úmrtí
Kapitán třineckých Ocelářů, hokejista Petr Vrána (35), se musí vyrovnat s životní tragédií. V úterý 2. března totiž přišel o svoji milovanou manželku, pětatřicetiletou Lindsey, která zahynula, když se na přehradě Slezská Harta snažila zachránit psa, který jí utekl na led. Ten se pod ní následně podlomil.

Petr Vrána poznal půvabnou Kanaďanku v osmnácti letech, když v její rodné zemi působil v klubu Halifax Mooseheads. „Byl jsem ve věku, kdy kluci začínají s holkama chodit. Doma jsem nebyl, takže byla přirozená věc, že jsem si našel holku tam,“ vyjádřil se pro MF Dnes.

Byla to láska jako ze střední školy. Lindsey s Petrem cestovala po všech hokejových štacích, ve kterých současný kapitán Třince působil. Byla mu tak velkou oporou například během ročního angažmá v dálném ruském Chabarovsku. Vrána se po sedmi letech přesunul ze zahraničí do České republiky. Lindsey odjela s ním. „Já se zase ráno těšil na tréninky, ale pro manželku to bylo těžší, nemluvila česky, byla sama. Fakt si toho kvůli mé kariéře prožila hodně,“ řekl před časem Vrána.

V roce 2015 se páru narodil syn Leo. Rodina sehnala byt v Praze pod Strahovem, na Slezské Hartě na Bruntálsku zase měla letní sídlo. Lindsey se už v té době učila česky, ačkoliv v domácnosti u Vránových se stále hovořilo anglicky. „Učila se sama, já na to neměl nervy. U doktora nebo na úřadě by asi měla problém, ale jinak se domluví slušně. Třeba v obchodě úplně v pohodě. Klobouk dolů,“ svěřil se Vrána přede dvěma lety deníku Právo.

Tanečnice Lindsey

Kanaďanka Lindsey se odmala věnovala tanci, konkrétně baletu, se kterým začala v 7 letech. Jejím velkým snem bylo stát se profesionální tanečnicí, a tak dlouhé roky tvrdě dřela. „Od raného věku mě inspirovalo všechno, co se točilo kolem tance,“ potvrdila magazínu Glanc. Veškeré úsilí ale přišlo vniveč, když se v 19 letech zranila.

Svou velkou taneční vášeň mohla začít znovu rozvíjet v Česku. Docházela do taneční školy, kde se jí podle magazínu Glanc ujal taneční mistr Michal Štípa, který v tu dobu byl prvním sólistou Národního divadla. Pod vedením zkušeného mistra protancovala nejedny baletní piškoty. „Lindsey patří mezi mé nejlepší studentky, a i když je tanec jen jejím koníčkem, má povahu, jakou by měl tanečník mít – píli, pokoru, zapálení pro tanec. A ještě k tomu je nádherná ženská,“ cituje Štípovo někdejší vyjádření deník Blesk.

Související články

Další články