Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Lindsay šokovala po kvalifikaci na olympiádu: Byla již v osmnáctém týdnu těhotenství

Zdroj: Lindsey Flachová
příběh

Sedmibojařka Lindsay Flach (31) překvapila celý sportovní svět, když přiznala, že se olympijské kvalifikace účastnila v osmnáctém týdnu těhotenství. Na olympiádu to sice nestačilo, ale svým výkonem a zejména pozdějším přiznáním naprosto ohromila. 

"Třetí olympijská kvalifikace. Tahle byla trochu jiná. Každý příběh má svůj konec, ale v životě je každý konec novým začátkem. Tajemství již není tajemstvím," uvedla Lindsay Flach na svých sociálních sítích po kvalifikaci, na které skončila patnáctá z osmnácti účastnic, i přes "nezdar" se však stala naprostou vítězkou. Později se přiznala, že se závodu účastnila těhotná, což bylo i pro bystré oči již patrné.

Chtěla jsem dokázat, čeho jsou ženy schopné

"Bylo to psychicky náročné, protože jsem věděla, že už nebudu schopna závodit na stejné úrovni jako před osmnácti týdny. Ale chtěla jsem dokázat, čeho jsou ženy schopné," popsala důvody své účasti pro Yahoo Sports.

"Mé těhotenství bylo zpočátku těžké. Prvních dvanáct týdnů jsem zle zvracela, což ovlivnilo můj trénink. Kdyby byla kvalifikace před pár týdny, tak nevím, zda bych se zúčastnila, ale postupně jsem se začala cítit lépe a měla jsem pár velmi dobrých tréninků," dodala budoucí maminka Lindsay, která nyní pověsí závodění na nějakou dobu na hřebík.

O možnost zazávodit si v sedmibojařském týmu na letních olympijských hrách bojovala Lindsay již dvakrát, a to na hry v Londýně 2012 i v Riu 2016, ani jednou ale kvalifikaci nezískala. Jejím nejlepším výsledkem tak zatím zůstává druhé místo na mistrovství Spojených států amerických z roku 2018.


Související články

Další články