Linda Wenzel byla obyčejná Němka, která nikdy nijak zvlášť nejevila zájem o náboženství. Z nevysvětlitelných důvodů v pouhých šestnácti letech propadla islámu, začala se radikalizovat a nakonec utekla za vojáky na území tzv. Islámského státu.

Minulý týden našli iráčtí vojáci Lindu společně s dalšími dívkami, jak se skrývají v tunelu. Nyní ji nejspíše čeká soud. Německé úřady se snaží Lindu vrátit zpět do Německa, ale to nebude tak jednoduché. Irácká vláda chce dívky soudit na svém území.

Podle dostupných zdrojů nešlo o žádné nevinné chudinky, nýbrž o ženy Islámského státu, které byly schopny pro svou ideologii zabít nejenom sebe, ale i další nevinné lidi. Lindina matka tvrdí, že vojáci Lindě kompletně vymyli mozek.

Linda je momentálně v irácké vazbě a podle informací deníku The Guardian velmi lituje toho, že se kdy přidala na stranu Islámského státu. Ze všeho nejvíc si nyní přeje, aby se vrátila domů. „Chci se jen odtud dostat pryč, chci pryč od války, od zbraní, od hluku. Chci jít domů ke své rodině.“ Řekla podle médií Wenzelová.