Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Linda Finková otevřeně o koronakrizi v Tváři: Přísná opatření a drastická omezení při natáčení

Linda Finková otevřeně o koronakrizi v Tváři: Přísná opatření a drastická omezení při natáčení
Zdroj: profimedia.cz, archiv TV Nova
+ Další 4 fotografie
POTÍŽE
Už od první série Tváře patří Linda Finková (52) mezi stálice pořadu, pomáhá hercům a dalším vystupujícím s tím, aby jejich zpěv před kamerami zněl co nejlépe. Jak ji samotnou postihlo přerušení natáčení a jak štáb bojuje proti koronaviru?

Linda Finková je v klidu

„Přerušení natáčení se mě nijak nedotklo, protože jsem netykavka,“ směje se Linda Finková (52). „Teď se vynechala jedna epizoda, něco jsme měli naštěstí předtočené. Počká se dalších deset dní a zase pojedeme dál. Sama jsem totální optimista. Čekám, uklidím si trošku barák a jsem v klidu,“ řekla eXtra.cz.

Štěstím v neštěstí pro umělce, kteří na pořadu Tvoje tvář má známý hlas pracují, je to, že žádnou jinou práci kvůli vládním opatřením (zákazy divadelních představení, koncertů a podobně) téměř nemají, takže jim posunutí natáčení nijak nenaruší další plány.

Koronavirus ve štábu

„Na testy jsme museli úplně všichni, někdo zjistil, že to má, někdo ne. Překvapilo mě, že to množství lidí, kteří vir mají, není až tak velký. Testy ale probíhaly pravidelně už předtím, než se nákaza ve štábu potvrdila,“ upozorňuje Finková, která v soutěži trénuje s vystupujícími zpěv.

Postih

„Musím říci, že na Nově se poctivě dodržují pravidla. Mockrát mi lidé z jiných štábů říkali, že roušky nepoužívají, tak tady nás hlídají, zakrytá ústa a nos musejí být pod postihem. A my sami se hlídáme,“ vysvětluje.

Opatrnost

„Když umělci zpívají, první diváci jsou deset metrů daleko, kameramani také. Když třeba zpívala Bára Basiková (potvrdil se u ní koronavirus – pozn. red.) na zkouškách a hlídala jsem ji, seděla jsem třeba až v osmé řadě. I při tréninku u klavíru jsme si dávali bacha,“ popisuje Linda podmínky ve Tváři.

Návrat na scénu

Ta probíhá tak, že dva dny se trénuje, jeden probíhají zkoušky a ve čtvrtek se natáčí. Samotné natáčení mělo být přerušeno asi před jedenácti dny.

A kdy se natáčení zase rozeběhne?

„Ptali se mě, jestli mám příští týden čas točit tréninky, tak uvidíme,“ dodala pro eXtra.cz Linda Finková.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy