Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Linda Evangelista je zpět: Zpackaný obličej jí museli lepit páskou a tahat gumičkami

Linda Evangelista se po letech objevila na titulce Vogue.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
Proměna

V osmdesátých a devadesátých letech byla múzou nejznámějších návrhářů, fotografů i stylistů. Poté, co měla před pár lety Linda Evangelista (57) opačnou reakci na proceduru zvanou zmrazování tuku a její tvář se zcela změnila, se bývalá supermodelka stáhla do ústraní. Po několikaletých bojích s depresemi se však rozhodla vrátit na výsluní a nemohla to udělat okázalejším způsobem než se rovnou objevit na obálce vyhlášeného britského magazínu Vogue, kterou nafotil uznávaný Steven Meisel. Evangelista ale zároveň přiznala, že jsou fotky silně upravené. 

Linda Evangelista zazářila po letech na obálce britské verze módního magazínu Vogue, což nikdo nečekal. Fotograf Steven Meisel a maskérka Pat McGrath vymysleli, že modelce stáhnou obličej lepicí páskou a vytáhnou gumičkami, dají jí krásné módní klobouky od uznávaného britského návrháře Richarda Quinna a kolem hlavy jí ovážou šátky, jak se to nosilo v šedesátých letech. Rázem se zcela skryly nepovedené plastiky, kvůli nimž skončila Linda Evangelista na několik let v těžkých depresích.

Jak v únoru tohoto roku přiznala magazínu People, Linda plánovala jít na proceduru zvanou kryolipolýza (zmrazení tuku, pozn. red.), při níž se jí měly tukové buňky zmenšit, jenže ony se místo toho zvětšily, což byla nečekaná a vzácná reakce. Od té doby má Linda obličej stále napuchlý.

Ze supermodelek celebritami

Linda Evangelista je považována za jednu z nejlepších supermodelek na světě. Na konci osmdesátých let byla společně se Cindy Crawford, Christy Turlington, Naomi Campbell a Tatjanou Patitz (místo Tatjany Patitz je také někdy udávána Claudia Schiffer, jak píše The Outlet, pozn. red.) jmenována tato pětice jako „Velká pětka původních supermodelek“.

Dříve totiž modelky byly opravdu jen modelkami předvádějícími oblečení, ale na konci osmdesátých let se z těch několika šťastných staly také vyhledávané celebrity, o nichž se psalo ve všech plátcích. Kromě toho se výše jmenované objevily v dnes již legendárním devadesátkovém klipu od George Michaela „Freedom“.

Nevstane za méně než 10 tisíc dolarů

Linda je také známá svou větou, kterou v roce 1990 řekla během rozhovoru s Jonathanem van Meterem pro časopis Vogue a která pohoršila mnoho lidí: „Nevstanu z postele za méně než 10 000 dolarů za den.“ Za svou bohatou kariéru se objevila na více než šesti stech obálkách magazínů, odchodila stovky módních přehlídek a byla múzou mnoha módních návrhářů, fotografů, stylistů i make-up artistů. A zdá se, že její modelingová kariéra zase začíná nabírat na obrátkách.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy