Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Limuzíny značky Jaguar, ve kterých jezdila Angela Merkel po Praze, dodal policii podnikatel, který sehnal levný byt pro ministra Milana Chovance

Na původ limuzín upozornil novinář Erik Best.
+ Dalších 6 fotografií
Kde se vzaly luxusní limuzíny pro Angelu Merkel? Vozy značky Jaguar dodal policii muž, který sehnal levný byt pro ministra vnitra Chovance. Na problematický původ limuzín upozornil novinář Erik Best. Později tuto informaci potvrdil deník Právo.

Dvě luxusní limuzíny britské značky Jaguar dodal podnikatel Petr Dajbych. Tuto informaci přinesl novinář Erik Best a později také zdroje deníku Právo.

Dajbych je podnikatelem, který pro ministra vnitra Milana Chovance loni koupil byt za 3,1 miliónu. Nemovitost se nachází v lukrativní plzeňské vilové čtvrti Bezovka.

Zakázka proběhla v režimu utajení, a to pod nejnižším stupněm „vyhrazené“. Nelze ji tak dohledat ve veřejně přístupném věstníku veřejných zakázek. Podle informací deníku Právo policie za limuzíny dala zhruba 11 miliónů korun. Oba vozy jsou pancéřované.

Zprávu o nákupu plzeňského bytu pro Chovance zveřejnila před několika týdny MF Dnes. Podle ní Chovanec pořídil byt o rozloze 120 metrů čtverečních s třicetimetrovou terasou pod cenou.

Ministr vnitra se ale brání. Podle něj je cena v pořádku. Chovanec uvedl, že kupoval v podstatě hrubou stavbu. Také dodal, že podnikatele Dajbycha do té doby osobně neznal.

EXKLUZIVNÍ FOTKY Z NÁVŠTĚVY ANGELY MERKEL NAJDETE ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Další články