Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus finále MasterChef 2020 Svatba na první pohled

Nejnovější kauzy

Limonádový Joe se posmrtně dočká velké pocty. Zeman plánuje Fialu (✝95) vyznamenat

Zdroj: Filmové studio Barrandov
+ Další 3 fotografie
Státní vyznamenání
Slavný herec Karel Fiala (✝95) bude prezidentem posmrtně vyznamenán. Miloš Zeman o svém záměru informoval s tím, že legendárního Limonádového Joea chtěl ocenit už předtím, než se Česko doslechlo smutnou zpávu o hercově skonu. Slavnostní ceremoniál předávání státních ocenění má proběhnout i přes extrémně rychlý nárůst nakažených koronavirem.

Je to pouze několik dní, co zemřel ve věku 95 let herec Karel Fiala. Operní pěvec se proslavil především legendární rolí Limonádového Joea ve stejnojmenném snímku z roku 1964. Málokterý Čech by mohl zapomenout na pohledného pistolníka, který s oblibou pil jedině Kolalokovu limonádu. A myslí na něj i prezident Miloš Zeman (76).

Fiala byl nadšený

Ten se totiž rozhodl slavného herce rovnou ocenit státním metálem. „Mezi vyznamenanými je, mimo jiné, Limonádový Joe,“ uvedl prezident v rozhovoru pro Blesk.cz. Fiala se tak posmrtně dočká velké pocty.

Zeman přitom chtěl Fialu vyznamenat ještě předtím, než herec zemřel. Podle prezidenta měl být o ocenění informován a prý z toho byl nadšený. „Měl být vyznamenán díky svým hereckým výkonům. Pan Fiala, jak jsem byl informován, měl velkou radost. A já jsem šťastný, že jsem mu ji mohl udělat,“ sdělil Zeman.

Předávání bude komorní

Prezident přitom stále trvá na tom, aby se slavnostní ceremoniál uskutečnil. Nehledě na to, kolik lidí se denně v Česku nakazí koronavirem a jaká platí nařízení. „Já bych řekl, že byly úvahy, že musíme dělat všechno pro to, abychom této variantě zabránili,“ řekl Blesku Zeman s tím, že by to byla urážka, kdyby se akce nekonala.

Jak už ale minulý týden řekl pro eXtra.cz mluvčí Jiří Ovčáček, předávání by mělo být pouze komorní a hrad přípravy disktuje s hygienou. Zatím ale není jasné, jak to bude vypadat, jelikož jen minulý rok bylo oceněno 42 osobností, nemluvě o velkém počtu hostů, kteří se akce zůčastnili.

Související články

Další články