Tak to je opravdu výsměch každému poctivému řidiči. Český reprezentant David Limberský minulý rok v září na křižovatce v Praze na Smíchově narazil do zídky plotu. Stalo se to navíc před zraky policejní hlídky a čutálistovi bylo naměřeno více než jedno promile alkoholu v krvi. K tomu všemu se pokoušel z místa činu utéct!

Původně z toho měly být až tři roky vězení, ovšem státní zástupce začátkem letošního roku trestní stíhání zastavil. To se stalo v době, kdy Limberský slíbil, že škodu uhradí a rok nebude řídit. Následně mu byla stanovena čtyřletá zkušební doba. I proti tomu se ale advokát fotbalisty odvolal, protože by podle zákonů nemohl požádat o řidičák dříve než po vypršení zkušební lhůty.

Limba si navíc ze svého prohřešku veřejně utahoval. Krátce po nehodě oslavil jeden z ligových gólů točením imaginárním volantem. Následně kvůli tomu přišel v Plzni o kapitánskou pásku a Vrba ho nenominoval do nároďáku na reprezentační zápasy proti Turecku a Nizozemsku.

Je opravdu neuvěřitelné, že takový prohřešek není trestán exemplárně. Limberský řídil ožralý jak doga, ničil a ještě se snažil z místa činu utéct. Klidně mohl způsobit nehodu a někoho zabít. I tak mu je ale udělen takto směšný trest. Co si o tom myslíte vy, čtenáři? Přidejte svůj názor do diskuze.