Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Lilia Khousnoutdinova vydala novou knihu o rituálech. Prozradila, proč jsou důležité

Lilia je opravdu fit!
Zdroj: Se souhlasem Lucie Dvořáčkové
+ Další 3 fotografie
kniha

Krásná publicistka a partnerka miliardáře Karla Janečka (47) Lilia Khousnoutdinova (33) vydala novou knihu s názvem Novodobé ženské rituály. Na nedávnou autogramiádu, která se konala v Art n Coffee, dorazil i Janeček, který sice přišel neohlášeně, ale zato vyzbrojen krásnou kyticí.

Designérka, cestovatelka a publicistka Lilia Khousnoutdinova se pochlubila svou novou knihou s názvem Novodobé ženské rituály. "Kniha se zabývá převážně přechodovými rituály, které si myslím, že jsou velice důležité pro zdravý vývoj lidské bytosti, pro to, abychom mohli být zralí a dospělí. Zároveň je o rituálech komunitních, kde se schází přátelé, rodina, vesnice, aby oslavili sezonní svátky, jako třeba dožínky, vinobraní či Dušičky, což si myslím, že velmi pomáhá i třeba pro budování a scelení komunity," řekl pro eXtra.cz Lilia.

Rituály všedního dne

Dále prozradila, že součástí knihy je i pojednání o tom, k čemu jsou rituály dobré a proč je dělat například z pohledu psycholožky nebo mužů, protože muži mají specifické rituály. "Dále tam máme i kapitolu o rituálech všedního dne," dodala.

Kniha je nejen zajímavá, ale i nádherně ilustrovaná. "O vizuální podobu se postarala ilustrátorka Katarina Kratochvílová, která vystupuje pod pseudonymem angry albatros."

Další kniha v procesu

Lilia nezahálí a chystá už další knihu. "Teď zrovna dělám korekturu knihy o Bhútánu, takže doufám, že co nejdřív spatří svět." Ale to není všechno. "22. listopadu v Doksu představíme další sérii nádherných fotografií z projektu Jsem žena a tentokrát se budeme bavit právě o spiritualitě. Tudíž další kapitola se bude jmenovat trochu kontroverzně: Jsem žena, jsem kněžka," prozradila Lilia.

Související články

Další články