Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Lilia Khousnoutdinová prozradila jméno i pohlaví miminka: Promluvila i o detailech porodu

Lilia Khousnoutdinova o těhotenství.
Zdroj: Se souhlasem L. Khousnoutdinové / koláž eXtra.cz
+ Další 2 fotografie

Lilia Khousnoutdinová (32) se brzy stane již trojnásobnou maminkou děťátka, které čeká společně se svým snoubencem, podnikatelem Karlem Janečkem. V rozhovoru pro eXtra.cz se rozpovídala nejen o těhotenství, ale také o partnerovi, a prozradila pohlaví i jméno pro děťátko. Promluvila i o nadcházejícícm porodu a energii, která ji ani v 8. měsíci těhotenství neopouští. Jaké je její tajemství?

Inspirující žena mnoha tváří Lilia Khousnoutdinová přivítá společně se svým snoubencem podnikatelem Karlem Janečkem brzy na svět jejich druhého potomka. Holčičku Isabelku porodila Lilia začátkem června 2018 v pohodlí a bezpečí svého domova. Z předchozího vztahu má Lilia syna Lea, a tak se připravuje na svůj již třetí porod.

Je to vaše třetí těhotenství, liší se něčím od těch předchozích? Ať už jde o fyzický nebo psychický stav?

Každé těhotenství je jiné. Jsem starší, je to fyzicky náročnější. Zase jsem v něčem zkušenější, tedy dokážu lépe sama se sebou zacházet tak, aby se vše dařilo co nejlépe.

Porod máte již téměř za rohem, přesto z vás vyzařuje neskutečná energie. Co vám ji dodává, kde ji berete?

Práce. Já miluji svou práci. Zrovna teď jsem odevzdala text další knihy, dávám dohromady další e-shop a tento týden produkuji on-line kongres, který nakonec překonal všechna očekávání. Taky to znamená třeba teď nečekaně víc práce a moc s týmem nespíme, ale je to velmi nabíjející.

Do toho jsem třeba navrhla několik nových modelů pro těhotné a sama je teď moc ráda nosím. Ve výrobě je též nová kolekce autorských šperků.

Veškeré své poznámky ohledně těhotenství a porodu, všem, co mě podporuje a co mi pomáhá, jsem již kdysi shrnula do on-line programu předporodní přípravy #ecstaticmama.

Bude to kluk!

Máte již vybrané jméno? Podle čeho je případně vybíráte? Hledáte u jmen i jejich význam a původ?

První jméno bude Karel, podle tradice jeho rodiny. Další jména jsem vybírala já, samozřejmě po konzultaci s Karlem, a tam jsem dbala na všechny možné aspekty. Význam, historie, mýty, ale i znělost. To poslední je obtížnější, protože potřebuji, aby jmeno znělo dobře minimálně ve všech čtyřech jazycích, kterými v rodině mluvíme.

Máte už plán porodu? Budete volit stejnou cestu jako minule, kdy jste rodila dceru Isabelku před třemi roky v pohodlí domova ve vaně? Nebo případně jinou metodu, která vás zaujala?

"Porod nejde moc plánovat. Člověk může udělat maximum v oblasti přípravy, ale nakonec je to vždy tak trochu boží vůle. Roky jsem vedla předporodní přípravu, mám dlouhý seznam výcviku a kvalifikace v oboru, takže si nemyslím, že by mi chyběly informace nebo metody. Spíš jsem upřímně zvědavá. Na porod se těším. Zatím to pokaždé byl neskutečně intenzivní a nádherný prožitek!"

V čem je pro vás partner v době těhotenství opravdovou oporou? Plánujete mít ho u porodu?

To se rozhodnu až během porodu, teď ještě nemůžu vědět. Nicméně doufám, že to bude nádherná partnerská zkušenost jako minule. Karel umí být oporou a zrovna teď prožíváme velmi milé a krásné období.

Jste s Karlem velmi sledovaný pár, jak zvládáte chránit soukromí svých dětí?

To je náročná otázka. Hledám zlatou střední cestu. Nechci být paranoidní, ale zároveň nechci udělat něco, čeho bych pak litovala.


Burešová a Forejt podobu nezapřou: Fanoušci si spletli Evu s Přemkem

Související články

Další články

Nejnovější kauzy