Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Lilia Khousnoutdinová pro eXtra: Tohle mě od Karla zaručeně vždy potěší

Lilia Khousnoutdinová pro eXtra: Tohle mě od Karla zaručeně vždy potěší
Zdroj: profimedia
+ Další 2 fotografie
rozhovor

Partnerka milardáře Karla Janečka (47), vystudovaná politoložka, dula a kněžka Lilia Khousnoutdinová, oslavila třiatřicáté narozeniny. V rozhovoru pro eXtra.cz prozradila, jaký dárek jí udělal největší radost, čím ji dokáže i její Karel udělat tu největší radost, ale také prozradila, jaké předsevzetí si do dalšího roku dala.

Mnoho lidí si po překročení další věkové hranice dává nějaké předsevzetí. Máte nějaké i vy? Co byste si ráda splnila?

Ano, každý rok si dávám nějaké cíle nebo spíš přání, čeho bych ráda v dalším roce docílila. Velkou roli pro mě bude hrát právě činnost nadačního fondu Propolis33, jehož založení jsme tady dnes oslavili, což v praxi znamená různé projekty spojené s osvětou v tématech plodnosti. Dále se těším na to, že se zrodí několik knih, zejména cestopis o Bhútánu, kniha o rituálech nebo pokračování projektu Jsem žena, tentokrát o evropských hrdinkách a s názvem Jsem žena, jsem Evropa.

Jaký narozeninový dárek vás nejvíce potěšil?

Nejvíc mě určitě potěšily dárky od dětí, zejména kresby, nicméně velmi ráda mám i květiny. Ale ve finále to nejkrásnější, co lze dostat, je čas a pozornost, takže čas strávený spolu s Karlem na výletě nebo s přáteli byl to nej. Zároveň mě ale letos potěšily i velmi originální dárky, například báseň, ručně malovaný obraz a další podobné. Nicméně tento rok jsem prosila pokud možno spíš o symbolické příspěvky právě na nový nadační fond místo hmotných dárků.

Čím vám dokáže váš partner Karel udělat největší radost?

Rozhodně už zmiňovaným věnováním času a pozornosti. Okamžiky, které můžeme trávit spolu, bez telefonů, nejlépe někde v přírodě, jsou nesmírně speciální. Ale pokud jde i o hmotné věci, vždy mě zaručeně potěší, když přijde s květinou.

Kdybyste se měla ohlédnout zpět za uplynulým rokem, jste spokojená s tím, jak jste ho prožila?

Jistým vyvrcholením posledního roku je již zmíněný nadační fond. Zároveň jsme vytvořili nový e-shop pro ženy chystající se na mateřství s názvem Mamaluna a osvětový projekt na stejné téma Mamatalks, dále také za mě velmi úspěšný, ale hlavně velmi prospěšný projekt byl Žena v zenu, který se věnuje tomu, jak se popasovat s hejty ve veřejném prostoru. Velkou radost mám samozřejmě i ze svého syna, a také z určitých dalších rodinných záležitostí. Obecně mohu říci, že to byl velmi šťastný rok, v němž se toho odehrálo mnoho, za co jsem vděčná.

Smutný pohled na Martina Kociána. Tohle s ním udělalo dvacet let na drogách

Související články

Další články

Nejnovější kauzy