Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Lilia Khousnoutdinova představuje těhotenské šaty. Nosit se dají i po porodu

Lilia Khousnoutdinova představuje těhotenské šaty. Nosit se dají i po porodu
Zdroj: archiv L. Khousnoutdinové
+ Dalších 12 fotografií
těhotenská kolekce
Ceremonialistka Lilia Khousnoutdinova (31) se pyšní novou těhotenskou kolekcí Ecstatic Mama své oděvní značky Ecstatic Fashion. Maminkám pomůže výrazně ušetřit za oblečení v požehnaném stavu. Šaty se totiž mohou nosit i po porodu. Porodní téma jí není cizí a kromě módy nabízí i předporodní program.

Každá maminka potřebuje v období těhotenství především pohodlí. To si Lilia Khousnoutdinova dobře uvědomuje a rozhodla se pro vytvoření nové kolekce těhotenského oblečení. Specifické je hlavně v tom, že si ho můžou ženy nechat ve skříni i po porodu.

„Chtěla jsem vypadat krásně i při kojení, ale zároveň jsem chtěla nosit něco praktického. Spojení těchto dvou věcí jsem ale na trhu nenašla," vysvětluje důvod, proč si navrhla vlastní oblečení.

Šaty na každý den

Na výběr jsou například krátké zavinovací šaty do kanceláře, dlouhé splývavé šaty hodící se v každé situaci nebo elegantní kabátek. Veškeré oblečení je šité z bambusové viskózy v různých barevných variantách, jako je například ostružinová, limetková nebo čokoládová.

Barvy podle Khousnoutdinové totiž můžou ovlivňovat náladu. Proto byla při výběru velmi specifická a soustředila se především na jejich psychologii. „Hlavním cílem bylo, aby mohla žena zářit úplně stejně, jako kdyby nebyla těhotná," říká.

Poradí i s porodem

Kromě pohodlí pro těhotné se ale Khousnoutdinova rozhodla vytvořit i program Ecstatic Mama. Její motto zní „Způsobem, kterým rodíme, můžeme změnit svět". Videoprogram zahrnuje především přípravu na porod. Khousnoutdinova se snaží ženy informovat o jejich možnostech při porodu. Kromě toho předává i inspiraci pomocí jiných porodních příběhů a zkušené rady odborníků.

Dlouhá léta vedla předporodní přípravu a pořádala kurzy pro těhotné. „Začala jsem být unavená, starala jsem se ještě o dítě," vypráví. Právě proto se rozhodla své kurzy převést do online podoby, kde vypráví porodní příběhy a snaží se inspirovat budoucí maminky. „Věřím, že když společně dokážeme prosadit, abychom jako ženy rodily lépe, tak pomůžeme celé společnosti k jejímu lepšímu fungování," myslí si Khousnoutdinova.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy