Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Lilia Khousnoutdinova o koronaviru v Česku: Přijde mi zvláštní ta obrovská pozornost a strach

Lilia Khousnoutdinova o koronaviru v Česku: Přijde mi zvláštní ta obrovská pozornost a strach
Zdroj: Lilia Khousnoutdinova archiv
+ Dalších 9 fotografií
COVID-19
Lilia Khousnoutdinova (31) je politoložka, ale především také žena a matka, která se dlouhodobě zabývá rovnoprávností mužů a žen a také je zastánkyní sexuálních a reproduktivních práv. Navzdory pandemii koronaviru vyrazila se svými blízkými ženami do Francie po stopách Máří Magdalény a pro eXtra.cz se exkluzivně vyjádřila, co si myslí o hysterii ohledně covidu-19.

Manželka filantropa a matematika Karla Janečka (47) Lilia Khousnoutdinova již sedmým rokem vede v Česku školu zaměřenou na výcvik ceremonialistek, tedy kněžek, a celkově se zajímá o problematiku ženství.

Plány na léto spoustě z nás ovlivnila pandemie koronaviru, ale Lilia se rozhodla, že se vydá společně se svými přítelkyněmi do Francie po stopách Máří Magdalény.

"Byla jsem ve Francii, převážně po stopách Máří Magdalény. Tedy na místech, kde působila po ukřižování Ježíše. Byla jsem se skupinou mně blízkých žen," popsala Lilia redakci eXtra.cz. Co se týká samotného koronaviru, tak nepociťovala zas až tak velké omezení.

"Měly jsme vilu na venkově daleko od měst, tedy covid se nás tolik netýkal. Samozřejmě na výletech jsme musely v některých oblastech v centru města vyndat roušky, ale jinak vše působilo velmi normálně," rozpovídala se o nádherné dovolené.

Panika okolo koronaviru mi přijde zvláštní

Sympatická Lilia si dovolenou náramně užila a pokud to situace dovolí, tak chce cestovat i nadále. "Cestovat plánuji i nadále, bude-li to možné. Nejvíc se těším v listopadu do pouště. Snad nám to bude přáno," dodala s tím, že nechápe paniku okolo koronaviru.

"Mám kolem sebe mnoho blízkých lidí, kteří covid prodělali a všichni jsou v pohodě. Přijde mi to tedy zvláštní - ta obrovská pozornost a strach," dodala nevěřícně.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy