Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Lilia Khousnoutdinova o koronaviru: Karanténa nám s Karlem prospěla, vyříkali jsme si křivdy

+ Dalších 10 fotografií
Lilia Khousnoutdinova (31) a Karel Janeček (46) pomáhají během koronavirové krize těm, kteří jsou v největší nouzi. Jejich sbírka pro domovy seniorů vyvolala ohlas napříč Českem. Známá dvojice má ale díky vládním opatřením i víc času na sebe. Nejenom o charitě a životě v karanténě Khousnoutdinova promluvila pro eXtra.cz.

Lilia Khousnoutdinova se snaží brát pandemii koronaviru pozitivně. Pomáhá lidem v nouzi, ale zároveň má víc času na svého partnera Karla Janečka. "Nám rozhodně karanténa velmi prospěla," svěřila ceremonialistka eXtra.cz.

"Pozoruji u nás velké a nesmírně pozitivní změny. Měli jsme čas podívat se na všechny naše krizové okamžiky. Krásně jsme si pročistili naše zanedbané koutky z minulosti ve vztahu. Máme na sebe čas, konečně čteme, cvičíme tak, jak jsme si to vždycky představovali," prozradila Lilia.

Khousnoutdinova a Janeček se po hlavě pustili také do pomoci potřebným. Která sbírka vyvolala největší ohlasy? "Určitě Domovy seniorů volají SOS. Je to neskutečné, za první dva dny jsme vybrali přes půl milionu, což byl cíl. Navýšili jsme to na milion a už ho máme skoro vybraný. Znovu jsme proto navyšovali na milion a půl," raduje se.

Pomůcky už putují k seniorům

"Je to dynamická sbírka, takže hned třetí den se už rozvážely ochranné pomůcky do domovů seniorů. Tudíž to není o tom, že bychom čekali, až se vybere určitá částka," vysvětlila Lilia.

"Od Karla vím, že jeho institut se angažuje i jinak. A to ve smyslu toho, aby tato krizová doba nebyla zneužita k nějaké ztrátě svobody," dodala Khousnoutdinova.

Co přesně Janeček pro zachování svobody dělá? Plánují ještě další charitativní pomoc potřebným? A jak karanténu zvládá jejich dcera a další Janečkovy děti?

Podívejte se na celý rozhovor ve videu na začátku článku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy