Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Like House vs. VyVolení: Jak se žilo ve vile včera a dnes?

Součástí vily bude i místnost nazvaná „zpovědnice“, ve které se účastníci svěří kameře, aniž by je slyšel kdokoli jiný.
Zdroj: Se souhlasem TV Prima
+ Další 4 fotografie
LIKE HOUSE

Zatímco se ta část republiky, která ještě nedosáhla plnoletosti, nemůže dočkat premiéry reality show Like House, starší a pokročilí si vzpomenou na její předchůdce Big Brother a VyVolené. Pojďme si připomenout, co nás formovalo v mládí a jak se dnes daří těm, kteří byli v obou soutěžích nejvýraznějšími postavami.

Inspirace u Big Brother

Reality show Like House je unikátní v jedné věci. Jde totiž o původní českou reality show, nikoliv o převzatý formát. Není však pochyb o tom, že se Like House svým konceptem inspiroval u svých slavnějších kolegů, jakými byli Big Brother nebo VyVolení. Největší podobnost je samozřejmě ta, že ve všech těchto pořadech šlo o partu lidí, kteří byli spolu zavřeni na jednom místě a museli plnit různé úkoly.

Na rozdíl od svých vzorů se v Like House soutěžící dobře znají (bodejť by ne, když jde o partu influencerů), což trochu podrývá smysl celé soutěže. Ale stejně jako v případě VyVolených a Big Brother, ani zde nesmí kolektivní IQ soutěžících přesáhnout 200.

Chudí výherci Like House

Influenceři s desítkami tisíc fanoušků a sponzorskými smlouvami budou ze všech sil bojovat o půl milionu korun. To je mnohem menší výhra, než jakou bylo možné získat v Big Brother (10 milionů) a VyVolených (11 milionů v první řadě). Ačkoliv tedy soutěžící nijak zásadně nezbohatnou, alespoň nezůstanou chudí na duchu.

David Šín z Big Brother

A jak si žijí výherci těchto horentních sum z prvních řad reality show? Pokud se podíváme na Davida "Shreka" Šína, který vyhrál první a poslední řadu Big Brother, tak tomu se vede celkem dobře. Pracuje jako fitness trenér a ačkoliv něco ze své výhry rozpůjčoval a samozřejmě si za vyhrané peníze dost užil, nyní žije naprosto spokojený rodinný život.

Z ostatních soutěžících stojí ještě za zmínku Filip Trojovský, který se skutečně vypracoval. Poslední roky o něm však není vidu ani slechu.

VyVolené legendy

Oproti tomu světový unikát Vladko Dobrovodský, který vyhrál VyVolené hned 2x (což se ukázalo, že není proti pravidlům), utekl z Česka a užívá si vyhrané miliony v zahraničí. Afektovaný tajnůstkář Vladko však odmítá prozradit, kde se nachází. Chvíli dokonce běžela internetem zpráva, že zemřel, ale toto dementoval sám Vladko.

Ale ani ostatní se neztratili: například Petr Zvěřina už objíždí na babettě diskotéky, fičák Emil vozí lidi za netradičními zážitky a Regina je stále Regina.

Uvidíme, jestli influencerům v Like House přinese vyhraná částka podobné štěstí. Rozhodně jim budeme držet pěsti, protože jde o nadějné, přemýšlivé jedince, kteří si zaslouží každou korunu.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy