Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Lijí do nás hnusy! Tohle víno máme v Česku pít a platit za něj?

Jste si jisti, že máte doma kvalitní víno?
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
Každý z nás si občas dopřeje skleničku nějakého dobrého vína. A tomu, co kupujeme, většinou věříme. I když se nám zdá, že víno chutná divně, řekneme si, že je to asi nějaká jiná odrůda, a dál to neřešíme. Jenže teď se na pultech v Česku objevilo závadné víno Exclusive. Státní potravinářská a zemědělská inspekce stáhla z pultů několik druhů těchto vín.

Myslíme si, že pijeme kvalitní víno, ale místo toho do nás lijí takové hnusy. Je to vůbec možné? V Česku se objevila vína, která neodpovídají předepsaným parametrům. A mohli jste je pít klidně i vy!

Jedná se o vína Exclusive, a to Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Sauvignon a Chardonnay. Všechna vína jsou bílá. Ve víně byl patrný velmi silný zákal a byly v nich zjištěny plovoucí nečistoty. O jaké nečistoty se jedná, ale SZPI neupřesnila.

V místě, kde byla vína objevena, navíc kontrolovaná osoba nepředložila žádné nabývací dokumenty, tedy dodací list ani fakturu k předmětnému vínu. Víno bylo plněno v Hodoníně, což je vinařská oblast. Vzorek byl odebrán na provozovně v Dobřanech. Vína pochází z Maďarska a jsou ve skleněné lahvi s uzávěrem.

Pokud máte tato vína doma, okamžitě je vylijte. Můžou být zdraví nebezpečná a rozhodně byste je neměli pít. Kde se tato nejakostní vína na trhu objevila, zatím není jasné. Provozovna v Dobřanech měla navíc nevyhovující hygienické podmínky a koncem ledna byla uzavřena.

Související články

Další články