Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Meghan Markle The Voice

Nejnovější kauzy

Lijete použitý olej do dřezu nebo záchodu? Způsobujete katastrofu

+ Další fotografie
Kdo by nemiloval krásně do zlatova usmažený řízeček nebo pořádně křupavý bramborák. Jednou za čas není na škodu zpříjemnit si jídelníček i smaženým jídlem a trochu zhřešit. Co ovšem udělat se zbylým olejem? Přemýšleli jste vůbec někdy nad touto otázkou?

Všichni zvesela smažíme a zbylý olej v 90 % končí ve dřezu nebo v záchodové míse. Tento způsob likvidace oleje však není úplně nejšťastnější volbou. Přemýšleli jste někdy proč? Přestože většina z nás se ani nepozastaví nad tím, když olej vylévá do záchodu nebo do dřezu, následky tohoto chování jsou ničivé. Už nepatrné množství oleje kontaminuje pitnou vodu, co tedy s vodou dělá teprve to šílené množství, které se v domácnostech vylije?

Jde o velký problém, o kterém se ovšem nemluví. Proto není divu, že spousta lidí ani neví, že lít olej do odpadů je škodlivé. Pouhý litr oleje v odpadních vodách znečistí až milion litrů čisté vody. Představte si pak to číslo, které domácnosti vyprodukují. Jen tak pro představu – milion litrů vody člověk používá v průměru 14 let.

Ptáte se tedy, kam použitý olej máte vyhazovat? Nejlepším řešením je vylívat tento přesmažený olej do uzavíratelné sklenice a po jejím naplnění ji vyhodit spolu s ostatními odpadky. Nalít použitý olej do sklenice vám zabere ten samý čas, jako když ho vylijete do dřezu, a zachráníte tím neuvěřitelné množství pitné vody. Myslete tedy trošku ekologicky a poučte se z těchto informací.

Mohlo by vás zajímat

Další články