Všichni zvesela smažíme a zbylý olej v 90 % končí ve dřezu nebo v záchodové míse. Tento způsob likvidace oleje však není úplně nejšťastnější volbou. Přemýšleli jste někdy proč? Přestože většina z nás se ani nepozastaví nad tím, když olej vylévá do záchodu nebo do dřezu, následky tohoto chování jsou ničivé. Už nepatrné množství oleje kontaminuje pitnou vodu, co tedy s vodou dělá teprve to šílené množství, které se v domácnostech vylije?

Jde o velký problém, o kterém se ovšem nemluví. Proto není divu, že spousta lidí ani neví, že lít olej do odpadů je škodlivé. Pouhý litr oleje v odpadních vodách znečistí až milion litrů čisté vody. Představte si pak to číslo, které domácnosti vyprodukují. Jen tak pro představu – milion litrů vody člověk používá v průměru 14 let.

Ptáte se tedy, kam použitý olej máte vyhazovat? Nejlepším řešením je vylívat tento přesmažený olej do uzavíratelné sklenice a po jejím naplnění ji vyhodit spolu s ostatními odpadky. Nalít použitý olej do sklenice vám zabere ten samý čas, jako když ho vylijete do dřezu, a zachráníte tím neuvěřitelné množství pitné vody. Myslete tedy trošku ekologicky a poučte se z těchto informací.