Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Liga se nedohraje! Fotbalová Opava hlásí nakaženého hráče, tým jde do karantény

Liga se nedohraje! Fotbalová Opava hlásí nakaženého hráče, tým jde do karantény
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Černý scénář
Skupina o udržení se měla znovu začít hrát dnes navečer, vše je ale jinak. Stačilo, aby ředitelka Krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová oznámila, že má opavský fotbalový klub hráče nakaženého koronavirem. Celý tým proto musí do karantény, což znamená, že liga se nakonec nedohraje. Ta se měla rozeběhnout po třítýdenní pauze zaviněné pozitivními testy na koronavirus v týmu Karviné.

A je vymalováno. Skutečnost, že jde opavský tým do karantény, znamená, že se nestihne dohrát nejvyšší fotbalová liga. Nejzazší datum, do kdy se měla dokončit skupina o záchranu, bylo již dříve stanoveno na 2. srpna. Ta už byla jednou odložena kvůli stejnému problému - několik hráčů Karviné mělo pozitivní test na koronavirus.

Právě dnes se měla skupina o záchranu, která se týkala šesti týmů, znovu rozjet. Na programu byly od 18 hodin zápasy Příbrami s Teplicemi, Zlína s Karvinou a právě duel mezi Opavou a Olomoucí. Na ty však vůbec nedojde. Ligová fotbalová asociace, která soutěž řídí, ve čtvrtek rozhodla o tom, že se hrát nebude. Došlo tedy na nejhorší.

Stačil přitom jeden nakažený hráč Opavy Ten s týmem trénoval do doby, než se začal cítit špatně. Ihned byl izolován, ale bylo už pozdě. "Všichni musí jít do karantény, všichni na testy. Objednáváme je na testy, pak budou 14 dní v karanténě, potom půjdou znovu na testy. Také nařizujeme dezinfekci celého stadionu včetně masáží, rehabilitací, šaten," řekla Pavla Svrčinová. Klub se zatím k situaci nevyjádřil.

Nedohrání soutěže ale znamená, že nikdo z ligy nespadne, což je nejvýhodnější scénář pro všechny týmy ohrožené sestupem. Příští ročník by se pak odehrál s osmnácti týmy, místo současných šestnácti. Do nejvyšší tuzemské soutěže si totiž vybojovaly postup ze druhé ligy týmy Pardubic a Zbrojovky Brno.

Související články

Další články