Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Liftago je v zisku, mění vedení a je nejlépe hodnocenou aplikací

Česká mobilní aplikace, kterou pro objednání taxi využívá více než 220 000 pasažérů a 600 firemních zákazníků v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě, si v říjnu poprvé na domácím pražském trhu vydělá více peněz, než utratí. Juraj Atlas, zakladatel a dosavadní ředitel, si tímto naplnil svou Liftago misi a po necelých šesti letech přenechává kormidlo dalšímu ze zakladatelů, Ondřeji Krátkému, který byl doposud odpovědný za růst start-upu. Liftago je v současnosti nejlépe hodnocenou aplikací svého druhu v Evropě, na Google Play i App Store.

“Tuhle změnu plánujeme už nějaký čas. Vytyčil jsem si za cíl a dovedl Liftago k tržnímu úspěchu po produktové i finanční stránce a připravil organizaci procesně i kompetencemi k jejímu dalšímu rozvoji. Liftago je v Praze profitabilní, měsíční hodnota zprostředkovaných služeb již přesáhla 20 milionů korun a je nejlépe hodnocenou aplikací svého druhu v Evropě. Nyní je na Ondrovi, aby vedl další etapu rozvoje firmy. Já se těším, že teď můžu více zaměřit svou kapacitu k dalším strategickým iniciativám pro Liftago i jiným inovativním projektům,” říká ke změně Atlas, který sám Krátkého v roce 2012 k Liftagu přitáhl.

Liftago už přes rok investuje do systému pro firmy, který nyní používá přes 600 firem, a spustilo expanzi do dalších českých měst a zahraničí, k čemuž nedávno dopomohla investice Incomming ventures Michala Mičky.

Za poslední rok Liftago téměř zdvojnásobilo svoji velikost. „Měsíčně přepravíme přes 120 tisíc lidí a najedeme 700 tisíc kilometrů. Zároveň jsme posílili pozitivní efekty, které má naše společnost na městskou mobilitu. Snížili jsme průměrnou dobu dojezdu taxi v centrech měst na 5 minut a snížili počet prázdných kilometrů, které řidič stráví v autě bez zákazníka o 20 %.“

Princip tržního výběru řidiče zákazníkem v aplikaci pak pomáhá zkvalitňovat nabídku řidičů – průměrné hodnocení taxikářů pasažéry Liftago se za poslední rok posunulo ze 4,83* na 4,86*. Rekord nejvíce společných jízd pasažéra se stejným taxikářem je 145 jízd.

Místo zvětšování počtu komerčních řidičů a konkurování MHD tak úspěšně zefektivňuje a zvyšuje kvalitu existující taxislužby. Ve spolupráci s dalšími službami mobility chce být Liftago významnější alternativou pro vlastnictví osobních vozů ve městě.

Související články

Další články