Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Liftago hlásí obrovský zájem pasažérů, místo stávky nabídne testovací jízdy

Liftago žádné problémy s klienty nemá!
Každý někdy jel taxíkem. A každý někdy zažil, že něco bylo špatně. Prahu v poslední době ochromily problémy s taxikáři. V pondělí dokonce pomalou jízdou zablokovali cestu na letiště. Na taxikáře nyní nadává snad každý, kdo má pusu. Jak problémům s taxikáři čelit? Nebo jim předcházet? Můžete využívat třeba přepravní aplikaci Liftago.

České Liftago má již více než dvě stě tisíc pasažérů v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě a za poslední týden zaznamenalo nárůst registrací pasažérů o 550 % oproti ostatním týdnům. Liftago je českým příkladem, že digitální službu typu Uber lze provozovat v souladu se současnými pravidly.

Liftago je česká přepravní aplikace, která pasažérům umožňuje výběr z nabídek profesionálních taxikářů podle hodnocení řidiče, času příjezdu, vozu a odhadu ceny. V Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě má 1500 aktivních řidičů s průměrnou dostupností 5,5 minuty. Liftago je v současnosti nejlépe hodnocenou aplikací svého druhu v Evropě, na Google Play i App Store.

Tato přepravní aplikace reaguje na stávku taxikářů slevou, novým klientů dá v pondělí čtyři testovací jízdy a slevu 4×50 Kč. Čtyři cesty do práce a domů. Liftago jako dopravce, který využívá stejné technologie jako UBER, ale je legální, připravil návhry na změnu legislativy tak, aby reagoval na aktuální trendy v digi. ekonomice.

„Nadnárodní přepravní platformy si u nás berou zastaralost podmínek taxi a pověst taxikářů jako alibi pro masové porušování zákona a sami jeho modernizaci zdržují. Liftago na modernizaci zákona spolupracuje a dokazuje, že digitální taxislužbu lze do té doby provozovat i v mezích zákona a se všemi výhodami pro spotřebitele i slušné taxikáře.“

Najděte si slušného taxikáře

Místo stávky Liftago novým pasažérům zvýhodní první čtyři testovací jízdy, aby si mohli popovídat se slušnými taxikáři, kteří podporují digitální ekonomiku a modernizaci pravidel. Do aplikace Liftago stačí před objednáním taxi zadat kód SLUSNITAXIKARI. Oznámení konkrétních podmínek hodlá Liftago vypustit v neděli na svém twitterovém a facebookovém účtu.

Liftago zkrátka dokazuje, že se dá všechno vyřešit smírnou a hlavně inteligentní cestou, a to pasažéři velmi ocení. Těm je totiž spor mezi Uberem a obyčenými taxikáři zcela ukradený. Chtějí se dostat jen na místo určení, a to tím nejrychlejším a nepohodlnějším způsobem.

Neustálé šarvátky mezi taxikáři je nadmíru znepokojují. Proto raději čím dál tím více volí možnost právě přepravní aplikace Liftago, která se pomalu ale jistě stává jedničkou na trhu bez jakýchkoliv dohadů, sporů a hádek s ostatními.

Liftago také navrhuje modernizaci zákona:

  • Důsledné dodržování zákona a očištění taxislužby od podvodníků.
  • Definovat odpovědnosti zprostředkovatelů (dispečinků či platforem) do zákona.
  • Zavést informační povinnost zprostředkovatelů o nabídnutých službách. Jen tak získá stát přehled o tom, kdo ve skutečnosti na platformách nabízí své služby.
  • Využít data z „b.“ pro regulaci či deregulaci (ať už v taxi nebo jiných odvětvích). Dnes platformy či zprostředkovatelé mnohdy znemožňují státní kontroly či data nesdělují, proto je nemožné zavést efektivní (de)regulaci.
  • V taxi zavést londýnský model, tedy kombinaci označených taxíků s právem nabírat zákazníky z ulice s neoznačenými taxíky, které lze volat pouze telefonicky nebo přes aplikace a tolik regulace nepotřebují.

Související články

Další články