Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Liduprázdná Praha, nikde nikdo: Koronavirus vyhnal Čechy i turisty z ulic metropole

Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 22 fotografií
koronavirus
Nikde ani živáčka. Ulice Prahy, kterými se obvykle hemží stovky turistů i místních, zůstaly v pondělí prázdné. Až na výjimky jako nákup potravin zakázala vláda vycházet a především se shlukovat do větších skupin. Zatím to vypadá, že lidé opatření proti šíření koronaviru dodržují.

Praha zůstala v pondělí vylidněná, davy z metropole zmizely kvůli radikálním opatřením proti koronaviru Nejvíc to je patrné v historickém centru, kam se odvážil jen nepatrný zlomek běžného počtu turistů a místních.

Bez lidí je Karlův most i další pražské mosty, minimum se jich pohybovalo po nejvýznamnějších náměstích. Jako by se na Václavském, Staroměstském nebo Karlově náměstí zastavil čas i život.

Vláda zakázala až na nejnutnější případy, jako je nákup potravin, lidem vycházet. Dovoleno je také chodit do přírody, ale ne ve velkých skupinách. Češi by se neměli mimo svá obydlí zdržovat bez roušky. Vzhledem k jejich akutnímu nedostatku ale stačí šála, šátek nebo jiné improvizované zakrytí úst. Na škodu nejsou ani rukavice.

S platností od půlnoci na úterý se nesmí bez zakrytých úst a nosu cestovat pražskou hromadnou dopravou. Už od minulého týdne platí zákaz nastupovat předními dveřmi, cestující si u řidiče nekoupí ani jízdenku.

Česko má téměř 300 nakažených, první tři lidé se už z nákazy koronavirem vyléčili. Pocházejí z Děčína a všichni leželi v nemocnici v Ústí nad Labem.

Na fotky liduprázdné Prahy se podívejte v galerii.

Související články

Další články