Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Lidstvo se chystá na konec světa: Vědci řekli, kolik času nás dělí od apokalypsy

Zdroj: twitter.com
+ Další fotografie
zkáza
Naprostá zkáza světa klepe na dveře čím dál intenzivněji. Symbolické hodiny posledního soudu, kterými už od roku 1947 vědci měří jakýsi odpočet k možné apokalypse, se letos opravdu děsivě přiblížily k půlnoci. Vědci tvrdí, že do konce světa zbývá pouhých 100 vteřin. To je zatím nejhorší situace za více než 70 let tohoto měření.

Ručička hodin posledního soudu se letos nejdramatičtěji přiblížila k dvanáctce. Aktuálně je pouhých 100 vteřin od půlnoci, což znamená, že k úplné zkáze světa moc nechybí. O aktualizaci polohy minutové ručičky rozhodují v posledních letech odborníci na fyziku, ekologové a více jak desítka držitelů Nobelových cen.

Vědci upozorňují, že se konec světa nebezpečně přibližuje kvůli narůstajícím globálním hrozbám. Ať už se jedná o klimatické změny, jaderné zbrojení či kybernetické útoky a technologiemi podporovanou propagandu. Mezinárodní bezpečnost je vachrlatá. Světoví lídři umožnili nové závody ve zbrojení. Lidstvo se brzy pošle do záhuby samo.

Hodiny posledního soudu

Hodiny posledního soudu jsou symbolickým odpočtem k možné globální katastrofě. Pomyslný odpočet k apokalypse vznikl v roce 1947 a každoročně vychází v odborném časopisu Bulletin amerických jaderných vědců. Rok 2019 byl rokem klimatické krize a obřích protestů zejména mladých lidí, politici na ni ovšem dle bulletinu nereagují ani zdaleka kýženým způsobem. Že šlo o nejteplejší rok v historii, Zemi ničí rozsáhlé požáry a ledovce tají rychleji, než jsme doufali, je nechává chladnými, uvádí v obsáhlém textu předsedkyně bulletinu Rachel Bronson. Ta považuje za alarmující, že nás od katastrofy už nedělí minuty ale vteřiny.

Nejdále bylo lidstvo od zkázy v roce 1991. Ručička byla od půlnoci 17 minut. V roce svého založení to potom bylo 7 minut. V roce 2018 to byly už pouhé 2 minuty. Nejblíže ke zkáze je lidstvo letos. Do roku 2020 vstoupilo jen 100 vteřin od totální záhuby.

Související články

Další články