„Má srdce na dlani.“

„Co oči nevidí, srdce nebolí.“

„Srdci neporučíš.“

Tato tři pořekadla ukazují, že srdce má v našich životech speciální místo. Podle vědců srdce kolem sebe vytváří měřitelné elektromagnetické pole. Tyto vibrace jsou vyslány do okolí a mohou vstoupit do elektromagnetického pole dalšího srdce.

Taková interakce je možná i na několik desítek metrů. Lékaři z organizace Heartmath se domnívají, že srdce má jakousi vlastní inteligenci a pozná, se kterým jiným srdíčkem bude v harmonii. Srdce se učí podobně jako mozek. Při špatné zkušenosti vysílá srdce signály, že podobnou zkušenost v budoucnu opakovat nechce.

Tato inteligence srdce je silnější u žen. Muži se více spoléhají na mozek, ženy ale srdce umí poslouchat. Není to jen obyčejná intuice, je to signál, který mozku vyslalo srdce.

„Když cítíte něco špatného v centru vašeho srdce nebo když máte špatný pocit z někoho kolem vás, není to jen pocit. Je to inteligence vašeho srdce, která se vás snaží ochránit a varovat před potenciálními hrozbami a nebezpečím kolem vás,“ tvrdí spirituální Moc vědomí.

Srdce reaguje ještě dříve, než nastanou skutečné reálné prožitky. Elektromagnetický výboj pošle prostě dopředu. Takže až vás z nějakého člověka zabolí nebo dokonce píchne u srdce, nepodceňujte to.