Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Lidská tvář Petra Pavla. Ochranku na pumpě nechal v autě a rozdával úsměvy. Ženám se podlamovala kolena

Prezident Petr Pavel
Zdroj: Koláž eXtra.cz/Profimedia/eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
návštěva

Prezident Petr Pavel (62) odjel do Německa, kde se setká s dalšími světovými lídry na bezpečnostní konferenci v Mnichově. Redakci eXtra.cz se podařilo získat fotografie českého prezidenta z jeho cesty do Mnichova, když se zastavil na benzinové pumpě na D5 a povídal si s lidmi.

Prezident České republiky Petr Pavel vyrazil na návštěvu do Německa, kde proběhne důležitá schůze s dalšími světovými lídry. Na bezpečnostní konferenci v Mnichově mají dorazit třeba americká viceprezidentka Kamala Harrisová či generální tajemník OSN Antonio Guterres.

Česko bude reprezentovat právě Petr Pavel. Toho zachytil zdroj redakce eXtra.cz na frekventované pumpě na D5 cestou do Mnichova. „Se všemi se fotil, byl usměvavý a milý,“ uvedl s tím, že prezident svou ochranku nechal opodál a se všemi se přátelsky a lidsky bavil.

Témata konference

Na konferenci v Mnichově budou političtí a vojenští představitelé probírat témata bezpečnosti Evropy, umělou inteligenci, energetickou bezpečnost, ruskou invazi na Ukrajině, budoucnost NATO nebo boj v palestinském Pásmu Gazy.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se plánuje setkat s Petrem Pavlem, jak o tom informovala ukrajinská prezidentská kancelář.

Doporučené video: Inaugurace Petra Pavla.

Další známé tváře

Svou účast v Mnichově přislíbili kromě již výše zmíněných také například německý kancléř Olaf Scholz, izraelský prezident Jicchak Herzog, generální tajemník NATO Jens Stoltenberg či šéf diplomacie Evropské unie Josep Borrell.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy