Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Lidská hloupost nezná mezí! Srnečka někdo nakrmil pečivem, v bolestech zemřel

Zdroj: Facebook, Profimedia.cz
Pečivem lesní zvěř nikdy nekrmte! Na lidskou neznalost doplatil srneček z Kunratického lesa. Přestože se dostal do péče záchranné stanice v Praze, už mu nebylo pomoci. Zaměstnancům, kteří se snažili bojovat o jeho život, bohužel zemřel pod rukama.

Lidé se nezdráhají lesní zvěři nosit vánočky a další měkké pečivo, které je ale pro volně žijící živočichy smrtelně nebezpečné. Srnce z lesa v pražských Kunraticích někdo nakrmil pečivem a on pak ve velkých bolestech uhynul.

"Srnec z Kunratického lesa se nového roku už nedožije. Doplatil na lidskou neznalost, hloupost a nezodpovědnost," stojí na Facebooku záchranné stanice pro volně žijící živočichy v Praze.

Veterinářka prý přijela navzdory probíhajícím vánočním oslavám a podala mu vše, co ho mohlo zachránit. Bohužel se to nepovedlo.

"Kéž jeho smutný konec odradí další lidi, aby dávali zvířatům to, co jim škodí. Zvířata, o která se někdo stará (zookoutky, farmy), nekrmte, prosíme, bez vědomí majitele nikdy. A zvířatům v lese můžete donést seno či ovoce a zeleninu (raději ale v menším množství), ale nikdy ne pečivo a obiloviny (jakékoliv zrní)," radí odborníci ze stanice.

Související články

Další články