Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Lidové ceny na Staromáku: V centru Prahy se teď najedí i Češi, oběd stojí 120 korun

Lidové ceny na Staromáku: V centru Prahy se teď najedí i Češi, oběd stojí 120 korun
Zdroj: Profimedia.cz
pád cen
Zatímco za běžných okolností restaurace na Staroměstském náměstí kasírují za smažák klidně i tři stovky, dnes se tam dá pořídit za lidových 120 korun. Koronavirus vyhnal zahraniční turisty a podniky se musejí spoléhat na českou klientelu. Týden po otevření zahrádek jejich provozovatelé doufají, že se brzy vrátí cizinci.

Koronavirová opatření se sice rozvolňují, turisté se ale do Česka zatím nepodívají. Přizpůsobit se museli i restauratéři v centru Prahy, jejichž tradičně vysoké ceny šly dolů až o dvě třetiny!

Nejvíc to jde znát na Staroměstském náměstí. Jídlo pod orlojem bylo pro řadu Čechů nedostupné, teď tam mohou chodit na oběd každý den. „Ceny klesly tak o dvě třetiny. Před koronakrizí se tu například smažený sýr prodával za 280 korun, nyní ho koupíte za 120, zlevnilo i pivo,“ uvedl pro web Blesk.cz zaměstnanec jednoho z podniků.

Běžně tam pivo pod 80 korun nepořídíte, od znovuotevření zahrádek ho některé restaurace nabízejí za 49 korun, což je za půllitr plzně standardní částka.

České ceny podle jednoho z číšníků ze Staromáku restaurace neuživí. „Lidé k nám naštěstí chodí, tržby ale nestačí ani na to, aby se pokryly náklady na nájem, natož na další provoz,“ řekl zmíněnému portálu s tím, že se snad brzy vrátí zahraniční turisté.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy