Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Lidovci před volbami tasí trumf: O místo ve Sněmovně zabojuje krásná Markéta Vyvlečková

Markéta Vyvlečková: Lidovci před volbami tasí trumf
Zdroj: Se svolením Markéty Vyvlečkové
+ Dalších 7 fotografií
Politika

Markéta Vyvlečková (35) je možná pro voliče málo známou političkou, to se ale může již brzy změnit. Rodačka z Českého Těšína totiž kandiduje do Poslanecké sněmovny za KDU-ČSL. Už teď ji přitom lidovci vnímají jako favoritku. 

KDU-ČSL se rozhodla před volbami vsadit na mladé, energické tváře. Přesně do toho jim zapadá i pětatřicetiletá Markéta Vyvlečková. Pohledná politička proto bude na podzim kandidovat do Poslanecké sněmovny za Moravskoslezský kraj.

Kritizuje Schillerovou

Vyvlečková začala být v poslední době i velmi aktivní na sociálních sítích, na kterých se nebojí vyjádřit svůj názor. Například je pro zakotvení práva bránit sebe i jiné zbraní do Ústavy. Tento bod je přitom veřejností poměrně ostře odsuzován.

Kromě toho je také pro zpoplatnění některých zdravotnických úkonů. „Podle mě by určité zpoplatnění pomohlo celému systému, jinak se nic nikdy nezmění a pacienti budou i nadále třeba na rehabilitace a jiné operační zákroky čekat neúměrně dlouho," vysvětlila pro EuroZprávy.cz.

Právě ekonomickým otázkám se Vyvlečková věnuje často. Kandidátka za lidovce vystudovala ekonomickou Vysokou školu báňskou, konkrétně obor eurospráva. Není tedy divu, že je Vyvlečková častou kritičkou ministryně financí Aleny Schillerové.

Ráda sportuje

Když se zrovna Vyvlečková nevěnuje politice, tráví čas s rodinou, zejména se dvěma dcerkami. Mimo to je také vášnivou sportovkyní, což prozrazuje i její vypracovaná postava, kterou se často chlubí na sociálních sítích. Pokud se jí ale podaří dostat do Sněmovny, musí Vyvlečková počítat s tím, že už nebude mít tolik času. Obzvlášť když bude do Prahy dojíždět z dalekého Těšína.Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy