Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Lidl to udělal znovu! Kříže z kostelů zase zmizely!

Lidl údajně nechtěl urazit zákazníky, kteří se nehlásí ke
křesťanství.
Zdroj: twitter
Lidl opět čelí kritice za odstranění křesťanských křížů. Tentokrát vymazal dva kříže z italského kostela Sant' Antonio Abate. K odstranění těchto křížů prý došlo proto, aby Lidl neurazil zákazníky, kteří se ke křesťanství nehlásí.

Zmíněný kostel je z italské vesnice Dolceacqua v severozápadní části Ligurie. Tato vesnice je známá například tím, že kolem roku 1800 ji namaloval francouzský malíř Claude Monet.

Obyvatelé vesnice Dolceacqua tvrdí, že Lidl kříže odstranil, aby neurazil tamní muslimskou skupinu. Starosta vesnice Fulvio Gazzola poslal do Lidlu formální stížnost. „Snímky naší vesnice se musí používat tak, aby korespondovaly s realitou,“ uvedl Gazzola. „Když nechcete ukazovat kříže, tak použijte fotku našeho hradu,“ dodal nakonec. Gazzola taktéž požádal, aby se reklamní materiál vrátil do původní podoby. Zvažuje také, že proti Lidlu podnikne právní kroky.

Lidl se obyvatelům vesnice Dolceacqua omluvil, že fotky měly symbolizovat líbeznost Itálie. Kříže na fotkách chyběly už v momentě, kdy se fotky dostaly do databáze, ze které je Lidl použil.

Lidl už křesťanské kříže jednou odstranil. Tenkrát to bylo ze slavných modrých kopulí v Řecku. Psali jsme ZDE.

Související články

Další články