Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Lidl má na krku další průšvih: Potraviny v Česku a Polsku prodává mnohem dráž, lidé zuří!

Lidé se zlobí na Lidl.
Zdroj:
+ Další fotografie
Potraviny v Česku a Polsku Lidl prodává za vyšší ceny než v jiných zemích EU. Europoslanec Kosma Złotowski se rozhodl situaci řešit a obrátil se na Evropskou komisi. Po Bruselu chce vědět, zda je správné prodávat stejné výrobky za rozdílné ceny.

Lidl zase jednou zvedl lidem mandle a polský europoslanec si to nechce nechat líbit, jak upozornil portál aktuálně.cz. Evropská komise by se podle něj měla zaobírat i tím, zda by jednotlivé řetězce neměly uvádět ceny, za které je zboží prodáváno v jiných zemích EU. Problém nejvíce leží na srdci našim polským sousedům. Rozdílné ceny se dají jen těžko vysvětlit, když náklady na pracovní sílu jsou v Polsku nižší než v Německu.

„Mezi výrobky se stejným složením a stejným čárovým kódem bylo až 70 procent položek dražších v Polsku než v obchodech stejného řetězce v Německu. V průměru byly všechny testované výrobky o 10 procent dražší,“ potvrdil Złotowski na svém facebookovém profilu.

Záhadu částečně vysvětluje výsledek agentury Take Task. Ceny jsou údajně vyšší proto, že totožné zboží v Polsku se prodává jako prémiové, kdežto v Německu se jedná o naprosto běžný sortiment. Lidl se však hájí. Nižší ceny v Německu jsou údajně způsobeny tím, že v zemi mají více prodejen a mají tak větší sílu při jednání s dodavateli.

Ceny výrazně vyšší máme i my v Česku. Průzkum Potravinářské komory před dvěma lety prokázal, že 60 % potravin je dražší nejen v Lidlu, ale i v Globusu a Tescu. Nenechme se brát na hůl!

Související články

Další články