Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Lidem v nouzi směřuje z Alberta víc a víc darů

Zdroj: Albert
Albert
Loni se převrátily vzhůru nohama životy mnohých lidí, kteří museli řešit problém, jak se uživit. V nouzi se nově ocitlo hodně seniorů, samoživitelů či mladých rodin. Darování potravin tak bylo naléhavější než jindy. Albert loni téměř zdvojnásobil dary potravinovým bankám. Potřebným pomohl celkem 797 tunami potravin.

Matkám samoživitelkám, seniorům či dalším lidem v nouzi pomáhají potraviny z potravinových bank s obživou. Na důležitosti ještě získaly kvůli koronavirové pandemii. Proto i obchody Albert neustále pracují na navyšování darů. Loni dokonce pomoc zvýšily o 89 %, když v pravidelných darech z obchodů poskytly 737 tun jídla a v rámci mimořádných darů ještě dalších 60 tun. Tyto mimořádné dary dodávaly v jarní části koronakrize po dobu nejtěžších dvou měsíců. Každý týden takto zavezly potravinové bance 10 000 porcí trvanlivých potravin k překonání kritické situace.

„Loňský rok byl pro všechny mimořádně náročný, a proto jsme společně s bankami pracovali na tom, abychom potravinovou pomoc podstatně navýšili. Jsme rádi, že tímto způsobem můžeme pomáhat a doufáme, že téměř zdvojnásobení darů ulehčilo život lidem v tíživé situaci. Děkujeme potravinovým bankám, že s námi spolupracují na neustálém zlepšování a navyšování darů. Poděkování patří také našim zaměstnancům v prodejnách, kteří se na přípravě darů podílí,“ říká Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

Náročnost loňského roku potvrzuje i Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank: „Uplynulý rok nebyl vůbec jednoduchý pro potravinové banky, obchody ani pro lidi obecně. Spousta z nás si opět uvědomila, jak důležité je pomáhat a snažila se hledat cesty. Albert společně s potravinovou bankou nachází nové způsoby pomoci a spolupráce, právě ty také umožnily navýšení darů v loňském roce. S Albertem se snažíme vzájemně si pomáhat a klademe důraz na to, aby byla naše spolupráce velmi koncepční. Albertu a zejména jeho zaměstnancům v prodejnách patří naše velké poděkování.“

Společně proti plýtvání

Kromě potravinových bank daruje Albert neprodané pečivo a ovoce i zeleninu jako krmivo pro zvířata. Se zákazníky spolupracuje na iniciativě „Pomozte nám neplýtvat“ a zboží těsně před expirací prodává s 30% slevou. Padesátiprocentní slevu na pečivo dvě hodiny před zavírací dobou pak zavedl Albert v loňském roce ve všech supermarketech, tedy malých obchodech.

Albert loni téměř zdvojnásobil dary potravinovým bankám. Potřebným pomohl celkem 797 tunami potravin.

Související články

Další články