Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Lidem v nemocnici vyhrožovala, že je zabije. Chci být jako Joker, řekla před soudem žena

Lidem v nemocnici vyhrožovala, že je zabije. Chci být jako Joker, řekla před soudem žena
Zdroj: Pixabay
+ Další 2 fotografie
Soud
Neobvyklým případem se zabývá soud na Českobudějovicku. Třiadvacetiletá žena totiž v únoru vtrhla do nemocnice ozbrojená nožem a kladivem a vyhrožovala personálu zabitím. Žena, která po soudu chtěla, aby ji oslovovali jako muže, se potýká s psychickými problémy. Před soudem se pak hájila, že chce být jako slavný komiksový arcipadouch Joker.

„Někdy si připadám jako filmová postava Joker, kterého obdivuju. Všechno jsem dělal, jen abych byl slavný a zajímavý jako on,“ řekla před soudem obézní a neupravená žena, která o sobě mluvila jako o muži. V budoucnu chce totiž změnit pohlaví.

Zdravotníkovi pohrozila nožem

Žena trpí delší dobu psychickými problémy, proto se léčí na psychiatrii a pobírá invalidní důchod Jak řekla u soudu, v neděli ráno 16. února ji popadly deprese a sklony k sebevraždě. Chtěla proto zavolat na Linku bezpečí, ale omylem si zavolala sanitku. Ta ji odvezla do nemocnice, kde se k ní ale měli záchranáři po odmítnutí injekce chovat hrubě. Obzvlášť jeden, který ji údajně znal z minulosti.

Tomu tak pohrozila nožem, takzvaným motýlkem. Zaměstnanci nemocnice přivolali ochranku, která ženu zpacifikovala a předala policistům Ti ženu ještě ten den propustili domů.

„V nemocnici se ke mně chovali jako k debilovi a to mě naštvalo. Večer jsem si dal s kamarádkou dva špeky a byl jsem naenergiovaný. Napadlo mě, že se do nemocnice vrátím, aby se mi omluvili. Od známýho jsem si půjčil nůž a kladivo, motýlek zůstal tam,“ pokračovala žena ve výpovědi, která ten večer skutečně vtrhla do nemocnice.

Hrozí jí dvacet let vězení

V jedenáct večer rozbila kladivem prosklené dveře do nemocnice, kde se snažila najít záchranáře, kteří ji měli urazit. Jak uvedl státní zástupce Petr Žižka, měla zaměstnancům nemocnice vyhrožovat zabitím, což ale žena odmítá. Nožem se pak snažila vypáčit dveře od sesterny, kam se zamkly vyděšené zdravotnice.

Opět tak musela zasáhnout ochranka, která ženu odzbrojila a předala do rukou policie. Nikomu se naštěstí nic nestalo, i tak ale ženě hrozí dvacetiletý trest odnětí svobody za pokus o vraždu zdravotníků a nebezpečné vyhrožování.

Sháněla střelnou zbraň

Jak před soudem zaznělo, žena vysadila prášky, které jí předepsal psychiatr. Jak před soudem sama přiznala, užívá i drogy, které si platí z invalidního důchodu. Nejčastěji kouří marihuanu a několikrát si vzala i pervitin. Předtím, než vtrhla do nemocnice, si měla údajně shánět střelnou zbraň. Soud bude nyní vyslýchat svědky a čeká na znalecký posudek ohledně psychického stavu ženy.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy