Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Lidem nové nařízení ohledně zavíraček hospod nevadí: Je jim líto majitelů a zaměstnanců

Lidem nové nařízení ohledně zavíraček hospod nevadí: Je jim líto majitelů a zaměstnanců
Zdroj:
+ Další fotografie
anketa
Vláda minimálně jednou za týden přijde s novým opatřením v souvislosti s koronavirem. Tentokrát přišli s tím, že hospody a bary budou muset zavřít už ve 22 hodin. Zajímalo nás, jak se čtenáři eXtra.cz k celé situaci s brzkým uzavřením staví a zda jim takové nařízení vadí. A v komentářích se uživatelé pořádně rozjeli...

Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula ve středu představil další opatření kvůli koronaviru. Hospody a bary už nebudou moci zavřít až o půlnoci, ale už v 10 hodin večer.

Otázka na čtenáře zněla: Vadí vám, že hospody a bary budou muset zavírat už ve 22:00? A stačilo, aby odpověděli na Facebooku reakcí srdíčka či naštvaného smajlíka. Více lidem nařízení vadilo, než nevadilo. Mnoho uživatelů se však o problematice rozepsalo v komentářích a lidé nemyslí jen na sebe a svůj volný čas. Myslí hlavně na ty, které to postihne nejvíc. Majitele a zaměstnance.

Lidé litují hlavně majitele a obsluhu

"Nevadí, nechodím do baru, ani večer do hospod, ale vadí mi, že majitelé těchto zařízení budou na dně," napsala Soňa. "Mně osobně to nijak nevadí, ale je mi líto majitelů a zaměstnanců, kteří musí zažívat tu nejistotu," přidala se v komentářích Táňa.

Největší problém nastane, pokud budou muset hospody, bary a restaurace zavřít úplně. "Nevadí, déle v hospodě nejsem tak jako tak. Ale pro mnohé majitele podniku už to bude poslední hřebík do rakve a budou muset zavřít úplně. Plus zaměstnanci budou najednou bez práce a hledat novou v této době nebude jednoduché," podotkla Petra.

Postiženi tímto opatřením budou právě zaměstnanci. "Jo, vadí... co jsme placeni na hodinu, tak máme fakt radost ze zkrácené pracovní doby a menší výplaty," postěžovala si Iva, která zřejmě pracuje jako servírka.

Vše zlé je pro něco dobré?

I na takovém nařízení dokázali někteří najít pozitiva. "Nevadí, aspoň nebude tolik ožralých a do rána od 22 hodin mají dost času vystřízlivět. Jejich polovičky budou rády, že se jim miláček vrátil domů brzy," vyjádřila se Zdenka. "Nevadí, aspoň bude v noci klid a žádný řev ožralců," pochvalovala si Šárka. V některých komentářích se objevil stejný důvod - po nocích bude klid.

"Vadí. A ty kecy ostatních 'mně je to jedno, já tam stejně nechodím' nechápu," převracel oči další uživatel. Našly se desítky komentářů, ve kterých si lidé ťukali na čelo kvůli takovému nařízení. "Já nevím, ale kdo se chce ožrat, se ožere i v osm večer. A jako, že virus si bude vybírat, v kolik hodin právě zaútočí? A je mi spíš líto těch majitelů hospůdek, restaurací a barů. Teď stejně lidi sedí venku, když je hezky, tak nevím, na co ta zavíračka už ve 22.00," zní jeden rozčílený komentář od Mirky.

Češi se navíc stále dohadují, odkud se tolik pozitivních případů nákazy vzalo. "Natahali to neukáznění a bezohlední lidi z dovolených a zas to odnesou ti slušní tady u nás," obvinila české občany, kteří si neodpustili dovolenou v zahraničí, jedna z komentujících.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy