Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Lidé z Karviné přišli se skvělým nápadem, jak se vyhnout rouškám: Jezdí nakupovat jinam

Lidé z Karviné přišli se skvělým nápadem, jak se vyhnout rouškám: Jezdí nakupovat jinam
Zdroj: profimedia.cz
Glosa
Epidemie ještě ani zdaleka neskončila a někteří lidé už na ni očividně i tak zapomněli. Například v několika oblastech Moravskoslezského kraje nyní platí přísnější nařízení, přesto se jim část tamních obyvatel vyhýbá jak čert kříži. Rodí se tam pak třeba natolik geniální nápady, jako vyjet si z Karviné nakoupit do Ostravy. Tam přeci roušky uvnitř budov nosit nemusí.

Kde jsou ty doby, kdy se na Facebooku udávali lidé, kteří nenosili roušky. Stačilo pár měsíců života s náhubky, hysterie vystřídala hysterii a většina národa jich mělo plné zuby. Co na tom, že se ukázalo, že skutečně fungují. Během prvních týdnů krize vzhlížel národ s nadějí k zachránci v červené mikině, kterého pomalu blahoslavil. O pár měsíců později Hamáčka naopak Češi proklínali, protože nás ten zlý pán v komunistickém svetru nutí nosit roušky zbytečně.

Na sundání oněch náhubků přeci jen došlo, má to ale malý háček - jak kde. V některých oblastech Moravskoslezského kraje se totiž rozjelo několik ohnisek koronaviru a bylo potřeba je v rámci možností izolovat. To bychom to ale nebyli Češi, abychom nevymysleli nějakou starou, dobrou švejkovinu. Jako třeba že budou někteří lidé z Karviné jezdit nakupovat do obchodů v Ostravě. Mají tam snad levnější ceny? Kdepak, to jen uvnitř obchodů nejsou povinné roušky, tak jako tomu je na Karvinsku. Nakonec co bychom neudělali pro pohodlí.

Navrhuji tedy zahrát si takovou hru. Dobyvatel je populární kvíz, kdy každý z hráčů dobývá pomocí svých vědomostí jeden kraj České republiky za druhým. Proč neudělat to samé s koronavirem Z nakžených krajů se budeme vydávat na nákup a za zábavou do těch zdravých a budeme je tak místo vědomosti dobývat blbostí. Zábava pro celou rodinu, navíc je zdarma. Tedy pardon, zaplatí za ni maximálně nějaký ten důchodce si astmatik.

Někteří lidé by si tak měli uvědomit, že když budou nařízení a varování obcházet, brzy je následky stejně doženou. Problém je, že spoléhat se na zdravý rozum očividně nelze, stačí se podívat na takové Švédsko. My zatím můžeme jen doufat, že pokud dojde na druhou vlnu, nepostaví se do čela v červené mikině třeba Vojtěch Filip, nebo Míla Rozner. Nakonec v České republice je možné vše.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy