Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Lidé z Bohumína přišli uctít památku 12 uhořelých obětí: Minuta ticha, slzy a dojemná slova

+ Dalších 22 fotografií
V úterý ve večerních hodinách se sešlo v Bohumíně u panelového domu, ve kterém došlo v sobotu k tragédii, několik stovek lidí, aby uctilo památku dvanácti obětí žhářského útoku. Dodnes nikdo nemůže pochopit, jak se jistý Zdeněk K. mohl dopustit tak hrůzného činu. Lidé kousek od vyhořelého panelového domu udělali pietní místo, kam nosí plyšáky a zapalují svíčky. Tichá vzpomínka na všechny zemřelé začala krátce před půl osmou večer minutou ticha.

Čtyřiapadesátiletý Zdeněk K. se vydal v sobotu na rodinnou oslavu v Bohumíně, kde neměl co dělat. V rodině panovaly nedobré vztahy, které se rozhodl Zdeněk K. řešit tím, že úmyslně polil dveře bytu benzínem a zapálil. Šestnácti lidem vevnitř nedal prakticky žádnou šanci na přežití.

Vraždící bestie Zdeněk K. se následně k činu doznal a tvrdil, že chtěl rodinu pouze vystrašit. Z šestnácti lidí se zachránili tři, kteří v inkriminovanou dobu kouřili na balkoně a stihli přelézt k sousedům. Další dva lidé se nacházeli v koupelně a nyní jsou v nemocnici ve vážném stavu.

Šest lidí z toho tři děti v bytě uhořeli a z oken jedenáctého patra skočilo zoufalstvím zbylých pět, z nichž jedna žena byla v 8. měsíci těhotenství. Češi jsou brutálním činem šokovaní a s vrahem nemají obzvlášť na sociálních sítích slitování. Vrah stanul úterý 11. srpna před soudem v Karviné a putoval do vazby. Při převozu panovaly přísné bezpečnostní podmínky.

Zdeněk K. měl na sobě neprůstřelnou vestu, pyžamo a obvázané ruce. Hlavu mu chránila helma. Panovaly oprávněné obavy, aby se muži někdo nepomstil.

Dojemná pieta za zemřelé

V úterý se před panelovým domem v Bohumíně sešlo před půl osmou večerní podle TV Nova pět až šest stovek lidí, kteří se rozhodli uctíti památka dvanácti obětí. Lidé vytvořili pietní místo, na které nosí svíčky a plyšáky.

Celá smuteční akce začala minutou ticha a následovalo pár proslovů známých nebo jen přihlížejících, které tragédie zasáhla. "Neznal jsem v tom bytě sice všechny, ale prosím vás. Minuta ticha, minuta ticha pro ně. Amen. Starej se o ně tam nahoře tak, jak ses staral tady" pronesl jeden z přítomných na videu, které se objevilo na sociálních sítích.

Související články

Další články