Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Lidé v podpalubí umírali v plamenech: Požár lodi u Santa Cruz nepřežilo nejméně 25 lidí

Zdroj: profimedia.cz
tragédie na moři
V pondělí kolem půl 4 ráno místního času vzplála 25 metrů dlouhá loď, která se plavila u ostrova Santa Cruz. Ten je vzdálen asi sto kilometrů od města Los Angeles. Na palubě zahynulo 25 osob a dalších 9 se stále pohřešuje. Loď využívali především potápěči.

25 mrtvých a 9 pohřešovaných osob - to je bilance pondělního požáru výletní lodi Conception, plavící se u ostrova Santa Cruz. Informovala o tom agentura Reuters. Loď vzplála kolem půl 4 ráno a další tři hodiny se ji hasičské čluny snažily uhasit než se trosky potopily do moře.

Loď se nacházela v době požáru u ostrova Santa Cruz, který je vzdálený asi sto kilometrů západně od Los Angeles. Podle médií bylo na palubě asi 40 lidí včetně posádky. Ta se téměř celá zachránila. Pěti z šesti členů, kteří spali v horních palubách, se podařilo doplout na nafukovacím člunu k lodi The Grape Escape, která kotvila nedaleko. Lidé, kteří spali v podpalubí a třídenní platbu si zaplatili, se našli buď mrtví anebo se stále pohřešují. Po nich pátrají vrtulníky, záchranná plavidla a lodě pobřežní hlídky.

"Když jsme se podívali ven, druhá loď byla celá v plamenech, od přídě až po záď. Viděl jsem v dírách na jejím boku oheň. Každou chvíli se ozývaly výbuchy. Na něco takového se nemůžete připravit. Bylo to hrozné. Oheň byl příliš velký. Nebylo nic, co bychom mohli udělat," uvedl deníku The New York Times jeden z vlastníků lodi The Grape Escape, kam doplulo pět členů posádky.

Kapitánka z pobřežní stráže Monica Rochesterová odpověděla na otázku, zda se členové posádky snažili ostatní zachránit větou "Nemám žádné další informace."

Související články

Další články