Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Lidé truchlí po zesnulém Josefu Lauferovi: Květinu přišla položit i jediná dcera Ester

Česko vzpomíná na Josefa Laufera.
Zdroj: Denisa Bartoňová/eXtra.cz/Herminapress/koláž
+ Dalších 30 fotografií
pieta

Celé Česko truchlí po zesnulém zpěvákovi a herci Josefu Lauferovi. Smutná zpráva o jeho skonu v 84 letech oblétla média o víkendu. Lidé hned v pondělí přišli uctít jeho památku a před Divadlem Broadway vzniklo pietní místo plné květin a svíček. Podle informací eXtra.cz s květinou přišla i jeho jediná dcera Ester. 

20. dubna nás navždy opustil Josef Laufer. Oblíbený herec a zpěvák zůstal v srdcích mnoha fanoušků, kteří hned v pondělí přišli uctít jeho památku před Divadlo Broadway. Tam vzniklo malé pietní místo, kam lidé přišli položit květinu a zapálit svíčku. Podle reportérky eXtra.cz dorazila i jeho jediná dcera Ester.


Právě Ester informovala o tatínkově úmrtí. "Můj táta večer po dlouhé nemoci zemřel," napsala redakci eXtra.cz. Laufer byl poslední čtyři roky v péči lékařů. Nevnímal okolí a nalézal se v tzv. vegetativním stavu, což znamená, že pacient spontánně dýchá, ovšem není schopen žvýkat ani polykat.

Laufer o sobě poslední roky nevěděl

Jeho stav způsobily vážné zdravotní komplikace při operaci srdeční chlopně, kterou musel podstoupit v roce 2020. Po zákroku skončil na 130 dní v kómatu a od té doby se jeho stav příliš neměnil. Jeho jediná dcera Ester Lauferová za ním pravidelně chodila a dělala vše pro to, aby mu v jeho stavu pomohla. "Nikdy to nevzdám, může se stát zázrak,“ říkala eXtra.cz.


Laufer byl na divadelních prknech jako doma. Působil i v dalších divadlech, například ABC či Semafor, a sám založil divadelní soubor RADAR. Objevil se i v řadě českých filmů. Nezapomenutelné jsou bezpochyby komedie Zdeňka Trošky Kameňák 1–5, kde hrál zbohatlíka Lea Kohna s nenáviděnou tchyní, dále seriál Cirkus Humberto či film Zuřivý reportér. Laufer se zapsal do povědomí i jako skvělý zpěvák. Nejznámější je jeho hit Sbohem, lásko, já jedu dál.Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy