Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Lidé teskní po Hance Zagorové: Myslela jsem, že to ještě vybojuje, řekla její kamarádka

+ Dalších 8 fotografií

Odchod zpěvačky Hany Zagorové lidé uctili středeční pietou v Divadle Kalich, před kterým se tvořily dlouhé fronty. Památník zpěvačky, které mnoho lidí neřeklo jinak než Hanička Písnička, je také na pražském Vyšehradě, kde je pochována část její rodiny. Lidé sem spontánně nosí květiny a věnce, zapalují svíčky. "Byla hrozně hodná milá, srdečná, kdykoliv vyhověla," řekla redakci eXtra.cz na místě kamarádka Zagorové.

Na pražském vyšehradě u takzvaných Čertových kamenů lidé vytvořili improvizovaný pomník nedávno zesnulé zpěvačky Hany Zagorové. Její podobizna je obklopena květinami, svíčkami a věnci.

Skon Zagorové znamená nejhorší období života pro jejího muže Štefana Margitu. Margita nejdříve na její přání uskutečnil 30. srpna v kostele svatého Tomáše na Malé Straně soukromou mši jen pro pozvané hosty. Den nato se uskutečnilo veřejné rozloučení v Divadle Kalich, kam přišly zástupy fanoušků a kde nechyběla ani redakce eXtra.cz.

Znali jsme se padesát let, nečekala jsem to

"Byla hrozně hodná milá, srdečná, kdykoliv vyhověla. Já jsem se s ní seznámila když moje maminka dělala redaktorku. Pak jsem začala za ní chodit do Ďáblic a sblížili jsme se," řekla redakci eXtra.cz přímo na místě kamarádka Zagorové.

"Byl to kamarádský vztah. Znám ji od devíti let, takže padesát let. Po celou dobu zůstala stejná, dobrosrdečná," vzpomíná Haničky kamarádka. "Zasáhlo mě to velice moc. Dozvěděla jsem se to od syna na chalupě v den svých narozenin. Nečekala jsem to, myslela jsem že ještě to vybojuje," dodala žena smutně.

Nedaleko Čertových kamenů leží Vyšehradský hřbitov, kde leží rodinná hrobka Zagorových. Spočinuly zde oba její rodiče, matka Edeltruda Zagorová i její otec Josef Zagora, jejichž ostatky sem podle CNN Prima News nechala před lety přesunout z chalupy na Kokořínsku. Nyní se stane vyšehradský hřbitov místem posledního odpočinku i pro slavnou zpěvačku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy