Historicky korektní, životopisné a historické drama jsme v Česku nenatočili už nějaký pátek. Film Milada ale tohle všechno změní. Příběh, který film vypráví je založen na skutečném životě Milady Horákové. Příběh této ženy se dotkl mnoha lidí. Byla ochotna obětovat cokoliv pro svou oddanost k pravdě se svobodou, a ohrožovala tak dokonce svou rodinu a blízké.

Milada byla diplomatka a reformátorka, která obětovala svůj život pro změnu politického a právního systému v Československu. Všechny hodnoty, za které doktorka práv Horáková bojovala byly ohroženy komunistickým převratem. Bojovala za svobodu za cenu vlastního života. Obrátila se proti ní její vlastní země. Byla zatčena a později popravena za svůj demokratický protikomunistic­ký boj.

Na snímek se těší hlavně čeští diváci. Řízení s Miladou Horákovou zůstává jednou z klíčových kapitol naší historie. I přes to, že zahraniční fanoušci snímku nemusejí být úplně zasvěceni, na snímek se stejně těší, o čemž mluví v internetových diskusích portálu imdb.com a na sociální síti reddit.com.

Komunismus v Evropě ve 40. a 50. letech 20. století zůstává pro západoevropské a ostatní země opředen rouškou lží a tajností a právě proto se diváci mohou těšit na osvětlení této politické problematiky.