Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Poslední rozloučení s Libuší Šafránkovou (†68) ve Šlapanicích: Libuška byla anděl, pronesl Polívka

Libuše Šafránková: Poslední rozloučení ve Šlapanicích
Zdroj: Martin Hykl Czech News Center / CNC / Profimedia, David Kundrat/CZECH NEWS CENTER David Kundrát / CNC / Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 9 fotografií
Poslední sbohem

V obci Šlapanice u Brna, kde se narodila populární herečka Libuše Šafránková (†68), proběhlo poslední rozloučení a následné uložení do rodinné hrobky. Do kostela smělo maximálně sto lidí, zbytek mohl sledovat přenos na obrazovce v zahradě za kostelem.

Místní lidé, fanoušci, novináři a hlavně rodina se naposledy rozloučila s oblíbenou herečkou Libuší Šafránkovou, která zemřela dne 9. června 2021 po dlouhé nemoci. Ještě před začátkem zádušní mše, která proběhla v 18:00 hodin v tamním kostele, se na místo dostavila její mladší sestra Miroslava (63), která donesla květiny.

Místní lidé se s herečkou přišli rozloučit v krojích. Na zádušní mši dorazil také herec Bolek Bolívka s ohromným věncem. I ostatní návštěvníci přinesli věnce a květiny, kterých bylo v kostele požehnaně.

Místo až pro sto lidí

Kostel byl otevřen už od pěti hodin odpoledne a vstup do byl umožněn maximálně pro sto lidí. Ostatní mohli sledovat přenos na obrazovce v zahradě za kostelem.

Mše začala sborovým zpěvem, po kterém následovala píseň, kterou Šanfráková zpívá ve Svěrákově oscarovém filmu Kolja. Modlitby za zesnulou hrečku se opět ujala moderátorka Daniela Drtinová. Několik slov o Popelce pronesl herec Bolek Polívka. Libuška byla anděl. A jak všichni víme, andělé neodcházejí, andělé odcházejí proto, aby se vraceli a já pevně věřím, že Libuška se bude vracet a pomáhat nám s našimi životy,” řekl podle serveru Blesk.cz Polívka.

Po mši se vypravil smuteční průvod na hřbitov, kde byly do rodinné hrobky uloženy ostatky. Při ukládání zahrál orchestr legendární píseň z pohádky Tři oříšky pro Popelku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy