Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Lidé se bojí koronaviru zbytečně, řekl Jágr. Opatření podle něj zabíjejí sport

Lidé se bojí koronaviru zbytečně, řekl Jágr. Opatření podle něj zabíjejí sport
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Koronavirus
Zhoršující se koronavirová situace se dotýká každého odvětví a nejinak je tomu i u sportu. Nyní se k aktuálnímu dění vyjádřila i hokejová ikona Jaromír Jágr (48). Legendární útočník se obává toho, jak bude probíhat blížící se hokejová sezona. Podle Jágra totiž současná opatření zabíjí sport, trnem v oku mu je hlavně dlouhá karanténa. Rozpovídal se ale i tom, jestli bude opět hrát.

Opatření proti koronaviru vnášejí do života sportovců velkou nejistotu. Nevědí totiž, jak bude sezona za současných nařízení probíhat a hlavně jestli se vůbec dohraje. Obzvlášť je to problém v kolektivním sportu. Jeden pozitivně testovaný člověk v týmu totiž znamená desetidenní karanténu i pro spoluhráče, rušit se tak může jeden zápas za druhým.

Podobné obavy z koronavirových opatření má i majitel Rytířů Kladno Jaromír Jágr (48), který se rozpovídal v rozhovoru pro Aktuálně.cz. "Pokud budou pokračovat, nevěřím, že se soutěž dohraje. Ten, kdo o nich rozhoduje, by si měl uvědomit, že může zabít veškerý sport. Jakmile je jeden hráč pozitivně testovaný, všichni musejí do čtrnáctidenní karantény. Teď se to upravilo na deset dní, ale zásah do chodu klubu je přesto velký," svěřila se legenda českého hokeje.

Stadion se nejspíš nezaplní

Jágra současná situace trápí nejen jako hráče, ale i majitele kladenského hokejového klubu. Pro bývalou hvězdu NHL tak půjde o náročnou sezonu. "Investuješ do chodu klubu, kde máš nějaký cíl a vizi, ale nic se ti nemusí vrátit," neskrýval nervozitu Jágr.

Starosti mu přidělává i strach veřejnosti z nakažení covidem-19. Jágr totiž nevěří, že se naplní stadion diváky. A to i přesto, že má kladenský stadion kvůli koronaviru sníženou maximální povolenou kapacitu na tři tisíce lidí.

Útočník s číslem 68 na dresu se tak modlí, aby se to změnilo. "Myslím, že se bojí zbytečně, ale těžko můžeme někoho přemlouvat. Já věřím, že postupem času všichni uvidí, že se nic špatného nemůže stát, a začnou na sport zase chodit," doufá Jágr.

Diváci se mohou těšit na návrat

V rozhovoru se vyjádřil i k tomu, zda opět nastoupí za své Kladno, které bude hrát novou sezonu ve druhé nejvyšší lize. "Měl jsem těžší zranění - natržený lýtkový sval. Už jsem ale začal zase trénovat a věřím, že v nejbližší době se vrátím zpátky. I Tomáš Plekanec říkal, že podepíše, jen když se vrátím, takže mi nic jiného nezbývá," vysvětlil Jágr, co přimělo Plekance (37) pro návrat do klubu, který ho vychoval.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy