Letošní léto dává důvod k obavám, mnozí se totiž bojí, že se bude opakovat návrat stoleté vody z let 1997 a 2002, kdy řeky smetly vesničky jako Troubky nebo napáchaly škody v historické části Prahy a Karlín proměnila Vltava v bojovou zónu.

V Česku pořád prší a ustavičný déšť už vylévá řeky z koryt, na jihu Čech se vylily do polí a velká voda má na svědomí svou první oběť. Ve Středočeském kraji se sesunula ze stráně podmáčená chatka a trosky zabily ženu, druhého člověka z chaty, nejspíš manžela mrtvé, se povedlo hasičům zachránit.

Divoké řeky vzduté neustálým deštěm ale lákají i dobrodruhy, kteří je chtějí sjíždět, pohřešuje se proto trojice vodáků. Jeden sjížděl rozvodněnou Úslavu, další tří sedli na raft na řece Berounce u Hlásné Třebaně, ale z raftu se dostal jen jeden vodák, zbylé dva stále hledají hasiči.

Kvůli hrozícím velkým povodním už zasedá krizový štáb vlády a vojsko má pohotovost, aby bylo k ruce při záchranných pracích nebo evakuaci obyvatel v zátopových oblastech. Těm nezbývá než doufat, že konečně přestane pršet a velká voda brzy opadne.